Program „Praca dla więźniów” nie dał się pandemii [FOTO]

  • 02.07.2021, 11:10 (aktualizacja 02.07.2021, 11:15)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Program „Praca dla więźniów” nie dał się pandemii [FOTO] kpt. Dariusz Śmiechowski z-ca Rzecznika prasowego Dyrektora Zakładu Karnego w Czerwonym Borze
Program Ministerstwa Sprawiedliwości „Praca dla więźniów” po pandemicznym zwolnieniu nabiera tempa. Zatrudnienie osadzonych na terenie i poza terenem Zakładu Karnego w Czerwonym Borze odnotowuje dynamiczny i stały wzrost.

- Zakład Karny w Czerwonym Borze jest pierwszą jednostką Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Białymstoku na terenie, której powstała hala produkcyjna w ramach programu Ministra Sprawiedliwości „Praca dla więźniów”. Umowa z łomżyńską firmą Drew-Bet umożliwiła zatrudnienie tam 100 osadzonych przy produkcji mebli i to z pawilonów zakładu typu zamkniętego – tłumaczy kpt. Dariusz Śmiechowski, z-ca rzecznika prasowego Dyrektora Zakładu Karnego w Czerwonym Borze. - Stale rosnąca liczba skazanych zatrudnionych na terenie, pracowników gospodarczych, sprzątających oraz zatrudnionych w grupach transportowych i innych jednoznacznie określają obecne priorytety w polityce oddziaływań wobec więźniów. Pandemia i wprowadzone związane z nią ograniczenia zmusiły kierownictwo jednostki do przeorganizowania funkcjonowania instytucji także w sferze zatrudnienia. Obostrzenia i zamrożenie gospodarki wymusiło wstrzymanie zatrudnienia więźniów u kontrahentów zewnętrznych. Nastąpiła również redukcja grup osadzonych wykonujących pracę na terenie więzienia. Niemniej dzięki przemyślanemu i konsekwentnemu wprowadzeniu procedur sanitarnych udało się utrzymać zatrudnienie w przywięziennej hali produkcyjnej na wysokim 90% poziomie – kontynuje kpt. Dariusz Śmiechowski. - Odpowiedzią na nową pandemiczną rzeczywistość było także podjęcie przez kierownictwo kroków w kierunku pozyskania chętnych do współpracy przy uruchomieniu produkcji w kolejnej hali na terenie jednostki – dodaje.

Przed wprowadzeniem ograniczeń w związku z pandemią zatrudnienie u kontrahentów zewnętrznych znalazło 165 więźniów z Czerwonego Boru.

- Zredukowane do minimum w szczycie obostrzeń, teraz dynamicznie rośnie i osiągnęło już poziom około 140 zatrudnionych. Na podkreślenie zasługuje fakt, że liczba podmiotów z którymi współpracuje Zakład Karny w Czerwonym Borze nie uległa spadkowi. Kadra ds. zatrudnienia osadzonych prowadzi szeroką akcję promocyjną i czyni starania, by pozyskać nowe firmy do współpracy w zakresie zatrudnienia więźniów. Bardzo ciekawa jest propozycja ulokowania produkcji bądź bazy usługowej na terenie jednostki przy wykorzystaniu istniejącej już infrastruktury lub możliwość wybudowania nowej hali – wyjaśnia kpt. Dariusz Śmiechowski, z-ca rzecznika prasowego Dyrektora Zakładu Karnego w Czerwonym Borze.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe