Oddział Ginekologiczno-Położniczy w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży wraca do normalnej pracy

  • 02.07.2021, 15:27
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Oddział Ginekologiczno-Położniczy w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży wraca…
Jak przekazuje Jolanta Gryc pełnomocnik dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży ds. Systemu Zarządzania Jakśocią i Akredytacją, placówka z dniem 1 lipca nie realizuje już świadczeń zdrowotnych III poziomu specjalistyki dla pacjentów z Covid-19. Na podstawie decyzji wojewody podlaskiego z dn. 30 czerwca br. zostały zlikwidowane łóżka covidowe na oddziałach specjalistycznych. Pacjentki z patologią ciąży i do porodu od najbliższego poniedziałku mogą już zgłaszać się do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, natomiast pacjentki ciężarne z zakażeniem Covid-19 mogą być leczone w każdym szpitalu posiadającym w swoich strukturach Oddział Ginekologiczno-Położniczy.

Obecnie trwa przygotowanie i dezynfekcja Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, aby od 5 lipca br. mógł wrócić do normalnej pracy i mogły być przyjmowane pacjentki niezakażone.

Decyzja Wojewody Podlaskiego wpłynęła także na liczbę łóżek covidowych w całym szpitalu w wyniku, której szpital zabezpiecza 1 łóżko intensywnej terapii dla dorosłych, 2 respiratorowe i 28 na oddziale zakaźnym dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia i zakażonych oraz 6 łóżek obserwacyjnych na SOR dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia. Tym samym zwiększyła się liczba łóżek dla pacjentów niezakażonych Covid-19.

Od 1 lipca wszyscy pacjenci z Covid-19 wymagający pomocy specjalistycznej w trybie stacjonarnym mogą być hospitalizowani w każdym szpitalu posiadającym dany zakres specjalistyki.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe