Nowa placówka wsparcia psychologiczno-terapeutycznego na Ziemi Łomżyńskiej- [VIDEO]

  • 12.07.2021, 12:59 (aktualizacja 28.02.2022, 07:44)
  • Tylko dobre informacje
Nowa placówka wsparcia psychologiczno-terapeutycznego na Ziemi Łomżyńskiej-…
W Sławcu otwarto Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. Ośrodek funkcjonuje jako placówka Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży. Trwająca pandemia wpływa na naszą kondycję psychiczną, zwłaszcza dzieci.

Radny sejmiku i przewodniczący rady społecznej WOPiTU Piotr Modzelewski przypominał, że w planach jest uruchomienie rządowego projektu wsparcia, m.in.: dla tego typu placówek. W odczytanym przez niego liście, jaki skierował do zebranych Dariusz Piontkowski, Wiceminister Edukacji i Nauki, także padły zapewnienia o uwadze i wsparciu sfer rządowych dla tego typu inicjatyw, zwłaszcza że są to ośrodki pierwszego poziomu referencyjnego, najbliżej osób doświadczających kryzysu psychicznego.

Starosta łomżyński Lech Marek Szabłowski również w liście odczytanym przez Marię Dziekońską zwrócił uwagę na potrzebę tworzenia takich miejsc pomocy.

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Sławcu czynny jest od poniedziałku do soboty na co dzień pracować będzie tu siedem osób. Specjaliści przyjmować będą bezpłatnie.

 

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe