S61 Via Baltica. Odcinek Łomża - Śniadowo już otwarty, a dwa następne jeszcze w lipcu - [VIDEO]

  • 14.07.2021, 07:21 (aktualizacja 14.07.2021, 07:38)
  • Źródło: GDDiK
S61 Via Baltica. Odcinek Łomża - Śniadowo już otwarty, a dwa następne…
Sukcesywnie oddajemy do użytku kolejne fragmenty międzynarodowego korytarza transportowego łączącego kraje bałtyckie z zachodnią Europą - Via Baltica - czytamy na stronie GDDiK. To odcinki dróg ekspresowych S8 i S61 pomiędzy Warszawą i przejściem granicznym w Budzisku. Z ponad 311 km przyszłej Via Baltica, kierowcy mają już do dyspozycji blisko 130 km. Z tego prawie 100 km to droga ekspresowa S8 od węzła Powązkowska w Warszawie do Ostrowi Mazowieckiej, a pozostałe ok. 30 km to obwodnice Szczuczyna i Suwałk oraz odcinek Raczki - Suwałki. W realizacji jest blisko 169 km, a jutro oddamy do ruchu 17 km, a jeszcze w lipcu kolejne ponad 34 km drogi ekspresowej S61.

Na początek Śniadowo - Łomża Południe 

 

To 17 km dwujezdniowej drogi ekspresowej z dwoma pasami ruchu na każdej jezdni. Nawierzchnia z betonu cementowego zapewni wyższą odporność na koleinowanie, co jest szczególnie ważne na trasie, z której w dużej mierze będą korzystać pojazdy ciężarowe. W ramach inwestycji wybudowano węzeł Śniadowo na połączeniu z drogą wojewódzką nr 677 oraz dwa Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) - Chomentowo Zachód i Chomentowo Wschód. Udostępnienie do ruchu tego odcinka możliwe jest dzięki ukończeniu prac na łącznicach węzła Łomża Południe, realizowanego w ramach odcinka Łomża Południe - Łomża Zachód. To umożliwi połączenie z drogą wojewódzką nr 677.

- Trasa Via Baltica to jeden z najważniejszych szlaków tranzytowych łączących kraje nadbałtyckie z siecią dróg szybkiego ruchu w Polsce. Sukcesywnie oddajemy do użytku kolejne fragmenty drogi S61, będącej kluczowym elementem międzynarodowego korytarza transportowego. Inwestycja skróci czas przejazdu i podniesie poziom bezpieczeństwa na drodze - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

- Krok po kroku realizujemy nasze plany na ten rok. Jutro do ruchu udostępnimy 17-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S61 od węzła Śniadowo do węzła Łomża Południe. To oznacza, że licznik dróg szybkiego ruchu w Polsce wskaże ponad 4300 km. Dróg nowoczesnych, komfortowych i bezpiecznych. - powiedział Tomasz Żuchowski, szef GDDKiA.

 

Pisaliśmy o tym, zobaczcie informację z 26 maja:

https://www.narew.info/wiadomosci/22944,via-baltica-prace-na-odcinku-sniadowo-lomza-poludnie-dobiegaja-konca-video

 

Następnie Stawiski - Szczuczyn

Kolejny odcinek, z którego skorzystają kierowcy, połączy istniejące obwodnice Stawisk i Szczuczyna. To 18 km dwujezdniowej trasy, również z nawierzchnią betonową, przy czym na blisko 1,6 km obwodnicy Stawisk dobudowano drugą jezdnię. Nowa trasa biegnie wzdłuż obecnej DK61. Wybudowano na niej węzeł Grabowo, na połączeniu z DP1828B oraz dwa Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) - Zabiele Wschód i Zabiele Zachód.

 

Źródło: GDDiK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe