KAS Zatrzymała podróbki ekskluzywnych zegarków i biżuterii - [VIDEO]

  • 14.07.2021, 11:28
  • Red
KAS Zatrzymała podróbki ekskluzywnych zegarków i biżuterii - [VIDEO]
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku zabezpieczyli 790 szt. zegarków i bransoletek bezprawnie oznaczonych znakami towarowymi ekskluzywnych marek. Podróbki zostały wykryte w przesyłce kurierskiej wysłanej z Litwy. Przedstawiciele firm, do których należą chronione znaki widniejące na ujawnionych towarach, złożyli wnioski o ściganie.

Funkcjonariusze podlaskiej KAS podczas kontroli przeprowadzonej w białostockim oddziale jednej z firm kurierskich ujawnili paczkę nadaną na Litwie, w której znajdowało się 790 szt. zegarków, bransoletek oraz pudełek i torebek oznaczonych znakami towarowymi ekskluzywnych marek.

Mundurowi zarekwirowali paczkę i poinformowali kancelarie prawne, które w Polsce reprezentują właścicieli praw do chronionych znaków umieszczonych na zabezpieczonych przedmiotach. Przedstawiciele firm po przeprowadzonej ekspertyzie potwierdzili, że zatrzymane zegarki i bransoletki to podróbki i złożyli wnioski o ściganie i ukaranie osób naruszających przepisy ustawy prawo własności przemysłowej.

Gdyby to były oryginalne produkty, ich wartość rynkowa wyniosłaby ponad 20 mln zł, a jeden z modeli zegarków wyceniany jest na 917 tys. zł za sztukę.

Sprawę prowadzi Podlaski Urząd Celno-Skarbowy w Białymstoku. Osobom które zajmują się obrotem wyrobami bezprawnie oznaczonymi zarejestrowanymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

red_

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe