Alerty IMGW dla wszystkich regionów. Burze i trąby powietrzne nie ustają

  • 15.07.2021, 10:15 (aktualizacja 15.07.2021, 10:48)
  • News4Media
Alerty IMGW dla wszystkich regionów. Burze i trąby powietrzne nie ustają iStock / IMGW
Od początku sezonu letniego, przez Polskę regularnie przetaczają się nawałnice. Porywisty wiatr, opady deszczu i trąby powietrzne pojawiają się we wszystkich rejonach kraju. Dziś Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed kolejnymi, niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi. Zanim wybierzesz się na wakacyjny spacer, sprawdź, gdzie zachować szczególną ostrożność.

Wydano ostrzeżenia

Alerty pogodowe dotyczą wysokich temperatur. Ponad trzydziestostopniowe upały mogą ponownie pojawić się dziś w naszym kraju. Słupsk, Bydgoszcz, Piotrków Trybunalski, Częstochowa i Kraków tworzą na mapie pas, który wyznacza pewnego rodzaju granicę. IMGW wydaje bowiem alerty dotyczące wschodniej części kraju. Zagrożenie przed upałami obejmuje województwa: podlaskie, lubelskie, warmińsko – mazurskie, mazowieckie, podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie, łódzkie, kujawsko – pomorskie oraz pomorskie.

Burze pojawią się w całej Polsce

Według prognozy przygotowanej przez synoptyków IMGW, burze nie ominą dziś żadnego z rejonów Polski, choć będą charakteryzować się różnym natężeniem. Najsilniejsze wyładowania atmosferyczne dotkną szczególnie mieszkańców północno – wschodnich rejonów. W województwach lubelskim i dolnośląskim mogą towarzyszyć im gradobicia. W pozostałych rejonach również warto przygotować parasol, ponieważ burze o mniejszym nasileniu pojawią się też w na południu, zachodzie oraz w centrum kraju, a towarzyszyć im będą opady deszczu.

Szczególne niebezpieczeństwo

W województwach lubelskim oraz dolnośląskim można spodziewać się porywistego wiatru. Największe zagrożenie dotyczy północnej części województwa mazowieckiego, gdzie wystąpi dziś bardzo duże prawdopodobieństwo tworzenia się trąb powietrznych. W tych rejonach warto pamiętać o zabezpieczeniu wszystkich przedmiotów, które nawałnice mogłyby porwać oraz o pozostawieniu samochodów w miejscach oddalonych od drzew, słupów, latarni i elementów, które mogłyby je uszkodzić.


Źródło: IMGW

Aktualne alerty IMGW obowiązują do godz. 20:00.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe