Kronika Województwa Podlaskiego - odc. 678 - [VIDEO]

  • 16.07.2021, 16:39 (aktualizacja 16.07.2021, 17:06)
  • Tylko dobre informacje na wakacje
Kronika Województwa Podlaskiego - odc. 678 - [VIDEO]
Miniony tydzień w naszym województwie
 

ZDROWIE

Nowa placówka wsparcia psychologiczno-terapeutycznego na Ziemi Łomżyńskiej

W Sławcu otwarto Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży. Ośrodek funkcjonuje jako placówka Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży. Trwająca pandemia wpływa na naszą kondycję psychiczną, zwłaszcza dzieci

KULTURA Wyczekiwany remont Teatru Dramatycznego w końcu się ziści

Budynek Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki przy ul. Elektrycznej 12 w Białymstoku po blisko 70 latach przejdzie gruntowny remont.

KULTURA Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża dobiegł końca

Muzyka wpływa na uszlachetnienie obyczajów, od 28 lat przypomina nam o tym pomysłodawca i dyrektor festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo Łomża Jacek Szymański

ROLNICTWO „Pszczoła w obiektywie” - najlepsze filmy nagrane przez młodzież z regionu wybrane!

Magdalena Bućko z augustowskiego II Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii I Polaków Na Świecie zwyciężyła w Wojewódzkim Konkursie Filmowym „Pszczoła w obiektywie”. Laureatów nagrodził oczywiście wicemarszałek Stanisław Derehajło.

Kolejne lokaty zajęły: Sylwia i Wioletta Moczydłowskie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Wysokiem Mazowieckiem (II miejsce) za obraz „Warto założyć pasiekę” oraz reprezentantka białostockiego VI LO im. Króla Zygmunta Augusta – Magdalena Stefanek (III miejsce) za film „Pszczela kraina”.

O miano najlepszego rywalizowało 18 filmów przygotowanych przez uczniów z 14 szkół średnich z regionu. Ich tematem było szeroko pojęte pszczelarstwo: zakładanie pasiek, prace sezonowe, rodzaje środków ochrony roślin, czy przeciwdziałanie negatywnym skutkom uprzemysłowienia się rolnictwa.

KULTURA Podlaskie Kino Plenerowe ruszyło w trasę

Podlaskie Kino Plenerowe będzie miało formułę kina samochodowego z autami zaparkowanymi w bezpiecznej odległości. Widzom udostępnione będą także dezynfekowane każdorazowo leżaki. W projekcjach będzie mogło wziąć udział do 250 osób przebywających w wygrodzonym terenie.
Filmy będą odtwarzane na ekranie typu LED o powierzchni 24 metrów kwadratowych, a dobre nagłośnienie zapewni sześć kolumn ustawionych co 20 metrów.

Tylko dobre informacje na wakacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe