Fundacja KGHM Polska Miedź wsparła łomżyńskich lekkoatletów [FOTO]

  • 18.07.2021, 15:52 (aktualizacja 21.07.2021, 11:36)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Fundacja KGHM Polska Miedź wsparła łomżyńskich lekkoatletów [FOTO]
Kilkadziesiąt młodych zawodników z regionu LŁKS Prefbet Śniadowo Łomża zostało objętych pomocą w przygotowaniu do zawodów w zakresie lekkoatletyki. Umożliwił to projektu pod nazwą: Szkolenie i przygotowanie dzieci i młodzieży do zawodów w zakresie lekkoatletyki na terenie ziemi łomżyńskiej oraz otrzymaniu akceptacji przez Fundację KGHM Polska Miedź.

Dzięki projektowi klub zyskał możliwość prowadzenia szkolenia wysokiej jakości, a w tym:

- zakupu butów i kolców,

- zakupu strojów startowych,

- zakupu koszulek i bluz treningowych,

- zakupów dresów reprezentacyjnych i leginsów treningowych i startowych,

- transportu na zawody i zgrupowanie sportowe

- udział w zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie

- opłatę obiektów sportowych.

Jak mówi Justyna Korytkowska prezes klubu, genezą wnioskowania była duża liczba dzieci chętnych do uprawiania lekkoatletyki. Nie pozwalały na to środki z miasta Łomży przyznane na rok 2020 na szkolenie dzieci i młodzieży.

- Jesienią postanowiliśmy szukać pomocy z zewnątrz i tak trafiliśmy na Fundację KGHM, dzięki której nie musieliśmy rozwiązywać grup treningowych i odsyłać dzieci „z kwitkiem”, a prowadziliśmy szkolenie w pełnym zakresie, tak jak na to dzieci zasługują – wyjaśnia Justyna Korytkowska. - Okazało się, że działając intuicyjnie nasz projekt był „strzałem w dziesiątkę”, gdyż rok 2020, który był najlepszy w historii klubu (15 medali mistrzostw Polski i poprawiony 40-letni rekord Polski 4x400m) w ocenie Pana prezydenta i jego komisji był zbyt słaby i … zmniejszono nam dofinansowanie po raz kolejny na rok 2021. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni Fundacji za tak wydatną pomoc i ocenę merytoryczną naszej pracy i wyników sportowych – dodaje.

Z pomocy tej skorzystała grupa kilkudziesięciu dzieci w wieku 12-18 lat, którzy na pewno nie mieliby szansy rozwoju gdyby nie te środki. 

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe