Podlaski Uniwersytet Trzeciego Wieku otwarty na potrzeby seniorów

  • 20.07.2021, 10:05
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Podlaski Uniwersytet Trzeciego Wieku otwarty na potrzeby seniorów
Jak powszechnie wiadomo współczesne społeczeństwo to społeczeństwo starzejące się, dlatego też tak ważne jest pobudzenie seniorów do aktywności, zarówno tej fizycznej jak 
i psychicznej. Aktywność odgrywa istotną rolę na każdym etapie życia jednostki jednakże 
w przypadku starości ma ona szczególne znaczenie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom seniorów Podlaski Uniwersytet Trzeciego Wieku już od dłuższego czasu realizuje liczne działania skierowane do seniorów. Aktualnie jest to projekt Akademia Zdrowego Seniora, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród osób w wieku 60+ z całego województwa podlaskiego. Projekt dofinansowany jest z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego i ma on na celu poszerzenie wiedzy na temat zdrowego stylu życia i postaw prozdrowotnych. 

- Elementem programu jest wykład promujący aktywność fizyczną, podczas którego uczestnicy uzyskają wiedzę merytoryczną oraz praktyczną dotyczącą np. sprawności ruchowej - podkreśla wykładowca dr. Jerzy F. Miller.

Podczas seminariów przewidziano także cykl prelekcji poświęconych profilaktyce prozdrowotnej seniorów oraz przeciwdziałaniu chorobom cywilizacyjnym dzięki, którym uczestnicy pogłębią wiedzę dotyczącą zdrowego trybu życia. 

-W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się jakimi zasadami powinniśmy się kierować przy doborze produktów w swoim jadłospisie- podsumowuje Pani Krystyna, uczestniczka Akademii.

- Bardzo nas cieszy, że znalazła się organizacja, która dba o seniorów i organizuje wartościowe szkolenia – przyznaje natomiast Pan Stanisław z Łomży.

Szkolenia odbywają się w grupach 20-osobowych w kompleksie Jędrusiowa Dolina w Piątnicy ul. Stawiskowska 59, w 4 ośmiogodzinnych zjazdach. 

- Istotne jest, aby propagować wśród społeczeństwa wiedzę o zdrowym odżywianiu  – mówi wykładowca Adrianna Zańko

 TEMATYKA:
1. Profilaktyka zdrowotna seniorów i chorób cywilizacyjnych
2. Dietetyka i zdrowe odżywianie
3. Opieka Geriatryczna i stan psychofizyczny seniorów
4. Wpływ zajęć sportowych i aktywności fizycznej na stan zdrowia osób starszych
5. Zasady higieny i bezpieczeństwa w dobie wirusa SARS-COV

- Uczestnikom zapewniane są materiały szkoleniowe, przerwy kawowe i obiad. Dodatkowo przewidziany jest pomiar składu ciała, poziom ciśnienia i cukru we krwi z omówieniem wyników badań - mówi Marta Wiatr, koordynator projektu. - Serdecznie zapraszamy osoby w wieku 60+ z województwa podlaskiego do udziału  w Akademii Zdrowego Seniora – dodaje.

KONTAKT:
Budynek NOT ŁOMŻA, ul. Polowa 45, Koordynator: Marta Wiatr,
e-mail: 
[email protected], tel. 507 065 957.
Zambrów, ul. Fabryczna 3 lok. 121, Ewa Ślesińska tel. 507 798 165.
Kolno, ul. 11 Listopada 1 lok. 15, Krystyna Jankowska tel. 661 021 171.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe