Amina wyścig o życie wygrała. Przed nią jeszcze prawdziwa walka

  • 20.07.2021, 13:57
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Amina wyścig o życie wygrała. Przed nią jeszcze prawdziwa walka
Moje dziecko ma szansę na przeszczep. Takie słowa usłyszała policjantka dyżurna łomżyńskiej jednostki w słuchawce telefonu. Jest tylko jeden warunek. Natychmiast musi znaleźć się w szpitalu w Warszawie. Konwój z Łomży ruszył niemal natychmiast. Amina już po niespełna godzinie była w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie lekarze przez ponad 12 godzin, podczas skomplikowanej operacji walczyli o jej życie. Przeszczep wątroby się udał. Jej życie jest wciąż zagrożone, ale lekarze jej stan uznają za dobry.

- Brakuje mi słów, by wyrazić wdzięczność dla funkcjonariuszy oraz lekarzy z Centrum Zdrowia Dziecka, którzy walczyli o życie córki – nie kryje emocji AW, tata Aminy, dziękując w imieniu całej rodziny.

Policjanci z łomżyńskiej drogówki spotkali się z mężczyzną na drodze do Warszawy, pod Jakacią Dworną. Od tego miejsca toyota pilotowana była przez patrol jadący z włączonymi sygnałami uprzywilejowanymi. W tym czasie policjanci skontaktowali się z kolegami z Ostrowi Mazowieckiej i opowiedzieli o całej sytuacji. Na ekspresowej S8 w okolicach Ostrowi Mazowieckiej czekał już kolejny patrol. Mężczyzna jadący z nastoletnią dziewczynką do szpitala w Warszawie dalej pojechał w asyście policjantów z Ostrowi Mazowieckiej i Wyszkowa.

Teraz zarówno Aminie, jak i jej rodzicom potrzebna jest pomoc. Powrót do zdrowia jest niezwykle kosztowny. Jednak jak mówi AW, tata Aminy sztafeta pod hasłem ,,Walczymy dla Aminy” już ruszyła.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe