Nie będzie wojskowej defilady. Co w zamian?

  • 25.07.2021, 14:55
  • News4Media
Nie będzie wojskowej defilady. Co w zamian? MON
Szef MON ogłosił, że w Święto Wojska Polskiego armia nie pokaże się na wielkiej defiladzie. Nie oznacza to, że nie będzie można zobaczyć żołnierzy.

Defilada w tym roku się nie odbędzie ze względu na zagrożenie epidemiczne.” – powiedział wprost Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej zapytany o sposób uczczenia Święta Wojska Polskiego. Obchodzone jest 15 sierpnia, w rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Co roku, tego dnia polska armia świętowała, prezentując się podczas uroczystych przemarszów. Oprócz samych żołnierzy był tam też sprzęt wojskowy i przeloty maszyn Sił Powietrznych.

Tym razem tak nie będzie, a Błaszczak wytłumaczył, że proces szczepień w Polsce przebiega zbyt wolno i nie pozwala to na zorganizowanie takiego wydarzenia. Szef MON dodał jednak, że mimo ograniczeń, będzie można zobaczyć i żołnierzy i sprzęt, jakim dysponują. „Nie będzie wiec defilady natomiast będą pikniki zorganizowanej w całej Polsce.” –  zapowiedział. Właśnie na takich piknikach, mających się odbyć w wielu miastach, ma być prezentowany sprzęt wojskowy i będzie promowana służba wojskowa. „Zależy nam na tym, żeby Wojsko Polskie było liczniejsze.” – powiedział Błaszczak.

Obecnie Wojsko Polskie liczy, razem z Wojskami Obrony Terytorialnej, liczy 135 00 żołnierzy. Sześć lat temu była to liczba 95 000.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe