Prefbet-Sonarol z kolejnym medalem Mistrzostw Polski [FOTO]

  • 26.07.2021, 11:29 (aktualizacja 26.07.2021, 12:16)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Prefbet-Sonarol z kolejnym medalem Mistrzostw Polski [FOTO]
Kolejny bardzo dobry występ zanotowali lekkoatleci Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol. Tym razem zawodnicy startowali w pobliskich Suwałkach w Mistrzostwach Polski U23 (tj. młodzieżowiec). - Start wypadł bardzo dobrze, obaj nasi zawodnicy zameldowali się w czołówce ustanawiając jednocześnie rekordy życiowe – relacjonuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol.

Najpierw z bardzo dobrej strony pokazał się podopieczny trenera Marka Mierzejewskiego, trójskoczek Przemysław Łyskawy, który dwukrotnie poprawiał rekord życiowy a jego końcowy wynik to 14,63m (poprzedni rek. żyć.- 14,41m). Ten wynik pozwolił Przemkowi zająć 4. lokatę a do medalu zabrakło 25 centymetrów. Następnie do rywalizacji na 3000 metrów z przeszkodami przystąpił Rafał Pogorzelski, który od początku rywalizacji biegł w czołówce biegu. Bieg był prowadzony w szybkim tempie, a po przebiegnięciu 2200 metrów faworyt Mikołaj Czeronek jeszcze „podkręcił” tempo biegu co spowodowało niewielką stratę Rafała do prowadzącej dwójki zawodników.

- Na okrążenie do mety stało się jasne, że nasz zawodnik nie poprawi 3. miejsca, a biegnący z tyłu rywale raczej nie będą w stanie mu odebrać brązowego medalu. Tak też się stało i ostatnie 200 metrów to już było tylko pilnowanie miejsca na podium co się udało. Na mecie zegar pokazał czas 9:05,27 co jest nowym rekordem życiowym Rafała Pogorzelskiego poprawionym o 7 sekund – opowiada Andrzej Korytkowski.

Zarówno Przemysław Łyskawy, jak i Rafał Pogorzelski to absolwenci łomżyńskiego Liceum Mistrzostwa Sportowego oraz obecnie studenci PWSIiP Łomża.

- Nasi zawodnicy dzięki wysokim miejscom uzyskali 34 punkty do współzawodnictwa Sport dzieci i młodzieży – informuje prezes KS Prefbet-Sonarol.

Poza Mistrzostwami Polski Młodzieżowców kilkoro zawodnikówKS Prefbet-Sonarol startowało też w innych imprezach. Piotr Łobodziński zwyciężył w Tatra Trail Zakopane, gdzie trasa liczyła 20 km (600 metrów przewyższeń) i prowadziła w okolicach Gubałówki i Butorowego Wierchu. W tych samych zawodach drugą lokatę wywalczyła Iwona Wicha (prywatnie żona Piotra).

Mateusz Niemczyk zajął drugą lokatę na dystansie 10 km (czas 32.16 min.) w zawodach o nazwie Borowiacka Dycha rozegranych w miejscowości Ostrowite na Kociewiu.

Natomiast Sandra Michalak zwyciężyła w nocnym biegu w Piekarach Śląskich- Nocna ZaDyszka, osiągając na 10 km czas 37,33min. Start do tych zawodów był o godzinie 22.00.

Już w najbliższym tygodniu młodzi zawodnicy klubu wezmą udział w Mistrzostwach Polski U 18 we Włocławku. Oby z podobnym skutkiem.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe