Seniorzy przeniosą się z Mickiewicza na Nowogrodzką

  • 27.07.2021, 09:24
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Seniorzy przeniosą się z Mickiewicza na Nowogrodzką
Jak zapowiada Urząd Miejski w Łomży już w połowie września Klub Seniora MOPS ma zostać przeniesiony z dotychczasowej siedziby przy ul. Mickiewicza do nowej przy ul. Nowogrodzkiej.

Klub Seniora jest jednostką podległą Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej. Należy do niego około 200 osób. Dotychczas zlokalizowany był na piętrze wynajmowanego budynku przy ul. Mickiewicza 4, który nie spełnia już potrzeb łomżyńskich seniorów. Dlatego od dłuższego czasu czynili oni starania, by klub zyskał nowe, bardziej komfortowe miejsce. Po wielu rozmowach zapadła decyzja o przeniesieniu tej placówki do nowej siedziby, zlokalizowanej przy ul. Nowogrodzkiej 7A. Jeszcze do niedawna znajdował się w niej Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży. Po jego przeniesieniu na ul. Akademicką obiekt można było zagospodarować do nowych potrzeb.

– Dla nas jest to odpowiedni budynek, gdyż znajduje się w dobrej lokalizacji, z dobrym dojazdem i przede wszystkim jest większy i z pomieszczeniami na parterze. Posiada także duży plac, co też pozwoli nam poszerzać nasze formy aktywność – podkreśla Regina Grzymek.

Budynek przy ul. Nowogrodzkiej ma powierzchnię użytkową 275 m.kw., czyli o około 100 m.kw. większą niż dotychczasowe pomieszczenia przy ul. Mickiewicza. Obecnie MPGKiM przeprowadza w nim prace remontowe, polegające m.in. na wymianie posadzki, malowaniu ścian i powiększeniu sali. Po przeprowadzce do swojej dyspozycji seniorzy będą też mieli plac o powierzchni kilkunastu arów znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie Parku im. Jakuba Wagi, a docelowo także budynki gospodarcze.

Klub Seniora jest ośrodkiem wsparcia i miejscem otwartym dla wszystkich seniorów, mającym za zadanie zaspokojenie ich potrzeb. Prowadzone są w nim spotkania biesiadne, warsztaty kulinarne, gimnastyka, różnego rodzaju gry karciane i planszowe, spotkania edukacyjne. Otwarcie nowej siedziby planowane jest w połowie września podczas seniorady, czyli wydarzenia organizowanego z okazji Dnia Seniora, mającego na celu promocję zdrowia i aktywności fizycznej ludzi w różnym wieku, z naciskiem na seniorów, ich rodzin i wnuków oraz osoby niepełnosprawne.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe