70-letni Marian Drozdowski Mistrzem Nurtu Pradoliny Narwi 2021 [FOTO]

  • 27.07.2021, 15:15 (aktualizacja 27.07.2021, 15:24)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
70-letni Marian Drozdowski Mistrzem Nurtu Pradoliny Narwi 2021 [FOTO] Miasto Łomża
Kolejny już raz na nadnarwiańskich bulwarach w Łomży tytuł Mistrza Nurtu Pradoliny Narwi zdobył Marian Drozdowski. Z czasem 4 minuty 22 sekundy pokonał rzeczny bieg sprinterski na dystansie 500 m (250 metrów z nurtem i 250 metrów pod prąd). W rywalizacji pychówek, które zorganizowane zostały już po raz szósty, wzięło udział czterech uczestników. Wśród nich znaleźli się nie tylko Ci, którzy na drewnianych łodziach pływają od dziecka ale także amatorzy chcący spróbować swoich sił w tym wyścigu. Mieli za zadanie wykazać się zręcznością i siłą w kierowaniu łodzią z prądem rzeki, pod prąd i w slalomie, parami i sprintersko.

Czterech śmiałków wzięło udział w sumie w czterech konkurencjach. Mowa tu o slalomie, zarówno na siedzącą, jak i stojąco, na dystansie 100 metrów z nurtem i 100 metrów pod prąd. Spływie w parze 100 metrów w dół i w 100 metrów w górę rzeki , a także rzecznym biegu sprinterskim na dystanie 500 metrów (250 metrów z nurtem i 250 metrów pod prąd). Trud zawodników docenili mieszkańcy głośno dopingując odważnych ,,flisaków”.

Jak się okazuje Narew nie zawsze jest rzeką łatwą do pokonania. Ma swoje kaprysy i naturę. Jak zgodnie przyznają uczestnicy wyścigu przez to, że jest ona nieuregulowana zawsze pozostawia niepewność tego, co może skrywać dno.

Po wręczeniu nagród na rozstawionej w okolicy Portu Łomża sceny wybrzmiały klimatyczne nuty szantowe. Utytułowane licznymi festiwalowymi nagrodami zespoły „Mechanicy Shanty“, „Szkocka trupa” i „Flash Creep“, wykonały cały szereg standardów pieśni żeglarskiej.

Wodniacki piknik zorganizowany został przez LOT Ziemia Łomżyńska w partnerstwie w Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łomży.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe