Kronika Województwa Podlaskiego - odc. 680 - [VIDEO]

  • 30.07.2021, 14:11 (aktualizacja 30.07.2021, 14:57)
kronika-wojewodztwa-podlaskiego-680-logo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miniony tydzień w naszym województwie.

Miniony tydzień w naszym województwie.

 

REGION I GOSPODARKA 

- Premier Mateusz Morawiecki w województwie podlaskim 

- Przychodzimy z Polskim Ładem do samorządów podlaskich, żeby dać nadzieję na lepszą przyszłość dla wszystkich mieszkańców miast i wsi - mówił na spotkaniu z samorządowcami w Kolnie premier Mateusz Morawiecki podczas, którego przedstawił założenia nowego programu rozwoju kraju. Był to pierwszy punkt wizyty, jaką szef rządu rozpoczął w regionie. Samorządowców do Kolna, na spotkanie z premierem, zaprosili marszałek Artur Kosicki i Andrzej Duda, burmistrz tego miasta. 

 

ZDROWIE 

- Gala Fundacji Naszpikowani 

Sylwia Grzeszczak, popularna wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów była gwiazdą koncertu charytatywnego Fundacji Naszpikowani pomagającej osobom zmagającym się z nowotworami krwi.

 

ŚRODOWISKO 

- Ponad 40 milionów dla podlaskich gmin na produkcję zielonej energii 

Zarząd województwa zdecydował o kolejnym zwiększeniu puli konkursu na dofinansowanie inwestycji wykorzystujących energię słoneczną. Tym razem o prawie 38 milionów złotych. Dzięki zwiększonemu budżetowi konkursu dotacje na OZE trafią do mieszkańców aż 35 podlaskich gmin, w tym m.in. Białegostoku, Bielska Podlaskiego i Grajewa. 

 

KULTURA 

- Podlaska Oktawa Kultur 

Przez cztery lipcowe dni można było podziwiać różnorodność oraz bogactwo twórczości ludowej i folkowej. A mowa o Podlaskiej Oktawie kultur, festiwalu, który do stolicy Podlaskiego zawitał po rocznej przerwie spowodowanej pandemią.  W koncercie finałowym na białostockim Rynku Kościuszki wzięły udział setki białostoczan i turystów odwiedzających miasto. Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu województwa. Festiwal zorganizował Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku - jednostka Samorządu Województwa Podlaskiego.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe