Mazowsze. Wiadomości z Regionu odc. 194 - [VIDEO]

  • 30.07.2021, 14:39 (aktualizacja 30.07.2021, 14:52)
i-mazowsze-194.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miniony tydzień na Mazowszu.

Brak zgody wojewody na budowę drogi 

Są pieniądze, są projekty, są wykonawcy. Brakuje zgody na budowę. Radni województwa mazowieckiego oraz władze Wołomina zaapelowali do strony rządowej o jak najszybsze wydanie zezwolenia na rozbudowę drogi wojewódzkiej 634. Wniosek do wojewody trafił w marcu.

 

W Małkini inwestują w kanalizację 

Na mapie Mazowsza są jeszcze miejsca bez sieci kanalizacyjnej, a to oznacza nie tylko mniejszy komfort życia, ale i zagrożenie ekologiczne. Ścieki mogą zanieczyszczać wody gruntowe i rzeki. W Małkini ponad 4 miliony z budżetu województwa wydadzą na kanalizację i stacje uzdatniania wody.

 

Fundusze europejskie na turystykę i kulturę 

Wakacje na półmetku, a na Mazowszu nieprzerwanie inwestuje się w turystykę i kulturę. W Zespole Pałacowo-Parkowym w Sannikach powstanie interaktywna wystawa XVIII-wiecznego dworu, a w Kroczewie rozpoczyna się rewitalizacja zabytkowego parku podworskiego. W realizacji tych działań pomogą fundusze europejskie przyznane dzięki decyzji zarządu województwa mazowieckiego.

 

Motocykliści egzaminowani na Bemowie

Na terenie Automobilklubu Polska w Bemowie powstał plac egzaminacyjny dla jednośladów. Co pozwoli na zwiększenie liczby egzaminowanych w Warszawie oraz przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na mazowieckich drogach.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe