Lepszy start w zawodową przyszłość. Ponad 1,5 mln zł dla Technikum Informatycznego w Łomży [VIDEO]

  • 30.07.2021, 15:51 (aktualizacja 30.07.2021, 15:55)
i-lo-staze-warsztaty-wsa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Z bezpłatnych warsztatów, staży zawodowych oraz dodatkowych zajęć skorzystają uczniowie i nauczyciele Technikum Informatycznego w Akademickiej Szkole Ponadpodstawowej przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. To dzięki ponad 1,5-milionowej dotacji z funduszy europejskich. Na tym jednak nie koniec. Pracownia szkoły zostanie doposażona w nowoczesny sprzęt. Mowa tu na przykład o drukarkach 3d czy dronach.

- Młodzież się rozwija, poznaje nowinki, stara się wcielać je w życie, a to przedsięwzięcie i pieniądze na pewno przysłużą się rozwojowi łomżyńskiego Technikum Informatycznego - mówił Marek Olbryś, wicemarszałek województwa.

Jak przyznaje profesor Roman Engler rektor Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży dzięki tego typu wsparciu młodzież zyskuje unikalne w skali kraju warunki kształcenia, co przekłada się na wyniki chociażby w postaci zdawalności matur. Dziś Technikum informatyczne należy do ścisłego grona techników w Polsce. 

- Nasza młodzież jest naprawdę bardzo uzdolniona. Drugi rok z rzędu 100 procent absolwentów Technikum Informatycznego zdało maturę. Teraz nasi uczniowie będą mieli jeszcze większe możliwości, żeby ten potencjał wykorzystać. Współpraca z urzędem marszałkowskim, wykorzystanie środków unijnych przynosi świetne efekty. Mam nadzieję, że ta współpraca będzie coraz lepsza - podkreślał Roman Engler, rektor WSA w Łomży. - Dzięki temu możemy stworzyć bardzo dobre warunki do tego, aby Technikum Informatyczne było wiodącym technikum informatycznym w Polsce – kontynuował.

Choć projekt przewiduje kompleksowe wsparcie dla 30 osób i pięciu nauczycieli, liczba osób, która z niego skorzysta jest znacznie większa. 

-  Tak naprawdę ponad 400 uczniów szkół średnich, gdzie organem założycielskim jest Wyższa Szkoła Agrobiznesu oraz ponad 1000 studentów skorzysta z tego projektu. Dodatkowo najlepsze pracownie w regionie, stworzone dzięki tym środkom, przysłużą się studentom  Uniwersytetu Złotego Wieku – wyjaśnia profesor Roman Engler, rektor WSA. 

Całkowita wartość projektu to przeszło 1,6 mln zł. Za jego obsługę odpowiedzialna jest Agencja Rozwoju Regionalnego w Łomży.

- Ta kwota dofinansowania rozkłada się na naprawdę duże grono uczniów i studentów. Jest to niezwykle istotne, ponieważ są to drogie urządzenia, a tempo rozwoju technologii jest zawrotne – przyznaje Sławomir Szulc, prezez Agencji Rozwoju Regionalnego w Łomży. - Dzięki współpracy z Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży uczniowie mogą korzystać z tej najnowocześniejszej technologii, ale także wiedzy. To w połączeniu ze sobą daje naprawdę wspaniałe efekty – dodaje.

Projekt realizowany będzie do września 2022 roku. 

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe