Rekordy życiowe na mistrzostwach lekkoatletów KS Prefbet-Sonarol [FOTO]

  • 04.08.2021, 11:36 (aktualizacja 04.08.2021, 11:42)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Rekordy życiowe na mistrzostwach lekkoatletów KS Prefbet-Sonarol [FOTO]…
Podczas Mistrzostw Polski U18 (juniorzy młodsi), które rozegrano we Włocławku udział wzięło siedmioro lekkoatletów Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol. Spośród tej grupy pięcioro ustanowiło nowe rekordy życiowe. - Najbardziej wartościowy wynik z naszych zawodników uzyskała Martyna Krawczyńska w biegu na 400 metrów przez płotki, która zwyciężyła w swojej serii eliminacyjnej, a jej wynik 1:02,44 to I klasa sportowa oraz wypełnienie kryterium do Kadry Narodowej Juniorów – relacjonuje Andrzej Korytkowski prezes i szkoleniowiec Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol. - Niestety nasza zawodniczka w finale przewróciła się na ostatnim płotku i nie ukończyła rywalizacji (była wtedy ex aequo na prowadzeniu) – dodaje.

W biegu na 1500 metrów z przeszkodami, aż o 17-cie sekund poprawiła „życiówkę” Wiktoria Grabowska, która zajęła 7. lokatę z czasem 5:11,83. Dawid Wołyniec, który w finale rzutu oszczepem zajął miejsce 11. (49,18m) wcześniej w eliminacjach poprawił rekord życiowy o ponad 2 metry uzyskując 51,28m. Maja Łyskowska w finale B uzyskała 12,49 sek. a Marta Wygnał pchnęła kulę 3 kg na odległość 11,53m. W przypadku obu dziewcząt dało to 16. lokaty.

- Pomimo braku medalu, na który bardzo duże szanse miała Martyna Krawczyńska zawody oceniam bardzo dobrze. Z siódemki zawodników tylko dwoje nie wystartowało na poziomie swoich rekordów życiowych. Szczególnie zadowolony jestem z postawy Martyny i Wiktorii. Obie zawodniczki przez przeszkody i płotki biegają zaledwie od 1,5 miesiąca a pomimo tego uzyskały bardzo dobre wyniki. W przypadku Martyny wynik I Klasy sportowej daje awans do Kadry Narodowej a z kolei Wiktoria uzyskała drugi wynik z pośród rocznika młodszego co daje duże nadzieje na przyszły rok – podsumowuje Andrzej Korytkowski.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe