Życie jest piękne. Odznaka Honorowa Województwa Podlaskiego dla stuletniego twórcy z Wizny [VIDEO]  

  • 04.08.2021, 12:46 (aktualizacja 04.08.2021, 12:53)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Życie jest piękne. Odznaka Honorowa Województwa Podlaskiego dla stuletniego…
Liczący sobie 100 lat Tadeusz Garbowski z Wizny przepisu na długowieczność nie ma. Pytany o niego mówi, że sam nie wie co sprawiło, że osiągnął tak wyjątkowy wiek. Każdego dnia bierze do ręki mandolinę własnej konstrukcji. Trąca struny - "Życie jest piękne, miłość jest piękna, praca jest piękna..." - śpiewa. Oddaje się temu co naprawdę kocha, temu co sprawia mu radość...

 

Wśród słuchaczy był wicemarszałek Marek Olbryś, który przyjechał do Wizny, aby wręczyć Tadeuszowi Grabowskiemu Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego.

- Zwykle ten najważniejszy i najbardziej prestiżowy symbol uznania i szacunku samorząd województwa przyznaje za dokonania w jakiejś dziedzinie. Tym razem sytuacja jest wyjątkowa, bo w istocie honorujemy trwające cały wiek życie dla Polski i dla lokalnej ojczyzny. Pan Tadeusz Grabowski jest wzorem wiary, polskiego patriotyzmu, przywiązania do najważniejszych wartości, a przy tym człowiekiem życzliwym, obdarzonym poczuciem humoru, zarażającym swoją witalnością. Jest wspaniałym obywatelem Wizny i naszego województwa - powiedział wicemarszałek Marek Olbryś składając stuletniemu jubilatowi życzenia zdrowia i "co najmniej kolejnych 100 lat".

Uroczystości wspaniałego jubileuszu Tadeusza Grabowskiego przygotowane przez rodzinę, przyjaciół i samorządowców z wójtem Mariuszem Soliwodą rozpoczęły się w Wiźnie w niedzielę (01.08) mszą w zabytkowym kościele pw. św. Jan Chrzciciela. Swoistym symbolem było to, że modlitwom w intencji najstarszego mieszkańca Wizny towarzyszył chrzest dwóch najmłodszych obywateli gminy: Dominika i Samuela.

Wzruszony jubilat przyjmował po mszy życzenia i pozdrowienia od znajomych i nieznajomych. Z Gdyni przyjechał zaprzyjaźniony z Tadeuszem Grabowskim pan Julian i przywiózł płytę "Życie jest piękne" wypełnioną utworami stulatka.

- Lubię tę tytułową piosenkę, ale w pamięci mam także utwory, które poświęcił obrońcom Wizny z września 1939 roku czy innym wydarzeniom z naszej historii - mówił wicemarszałek Marek Olbryś.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe