Klub tenisowy SetPoint Łomża zainaugurował swoją działalność [FOTO]

  • 04.08.2021, 14:10 (aktualizacja 04.08.2021, 14:17)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Klub tenisowy SetPoint Łomża zainaugurował swoją działalność [FOTO]
W ostatni dzień lipca na kortach łomżyńskiego Skate Parku, usytuowanego na osiedlu Perspektywa rozegrany został turniej SetPoint Kids Cup 2021. Do Łomży przyjechała dwunastka młodych zawodników z Białegostoku, Pisza i Zambrowa, by wspólnie z czworgiem kolegów z nowo powstałego Klubu Set Point Łomża rywalizować o zwycięstwa w dwóch kategoriach.

W grupie dzieci z rocznika 2012 i młodszych zdecydowanie najlepszy okazał się 8-letni Ksawery Ambrożko z białostockiego klubu Sokół-Asy, który w finale pokonał klubowego kolegę, rok starszego Leona Grzegorka. Trzecie miejsce przypadło w udziale reprezentantowi łomżyńskiego Klubu SetPoint, Gabrysiowi Zarembie, który w "małym" finale pewnie pokonał białostoczanina, Rubena Rygorowicza. W tej grupie zagrała także dwójka innych młodych łomżan - Zuzanna Piaścik i Aleksander Miluski. Mimo, że dla obojga był to pierwszy turniej w życiu, to zaprezentowali się z dobrej strony, zdobywając cenne doświadczenie.

W turnieju do 10 lat (dzieci z rocznika 2011 i młodsze) równych sobie nie miał Jakub Żegunia (Sokół-Asy Białystok), który wygrał wszystkie swoje mecze. W finale zagrał niemal perfekcyjnie, nie dając szans nieźle grającemu tego dnia zawodnikowi SetPointu, Jerzemu Chełstowskiemu. Trzecie miejsce i drugi tego dnia puchar wywalczył 8-letni Ksawery Ambrożko, który w meczu o brąz pokonał tenisistę z Zambrowa, Michała Dmochowskiego.

Oprócz emocji związanych z spotkaniami turniejowymi, tuż przed startem zawodów miała miejsce uroczystość, podczas której zainaugurowano działalność Klubu Tenisowego SetPoint Łomża.

- Nasz klub jest w trakcie rejestracji w Urzędzie Miasta, a w najbliższej przyszłości wystąpimy o licencję do Polskiego Związku Tenisa. Po jej otrzymaniu nasi zawodnicy będą mogli rywalizować w turniejach w całej Polsce pod szyldem SetPointu - tłumaczy prezes i trener nowo powstałego klubu, Krzysztof Chełstowski.

Warto podkreślić, że SetPoint będzie dopiero czwartym klubem tenisowym działającym na terenie województwa podlaskiego. Do tej pory swoich przedstawicieli w rozgrywkach Polskiego Związku Tenisa miały białostockie Sokół-Asy oraz Akademia Tenisowa Dzikiewicz oraz łomżyński UKS Return.

Wyniki turniejów SetPoint Kids Cup 2021:
 

grupa pomarańczowa (dzieci z rocznika 2012 i młodsze) - startowało dziewięcioro zawodników z Łomży, Białegostoku i Pisza:
1. Ksawery Ambrożko (Sokół-Asy Białystok)
2. Leon Grzegorek (Sokół-Asy Białystok)
3. Gabriel Zaremba (KT Set Point Łomża)

grupa zielona (dzieci z rocznika 2011 i młodsze) - startowało ośmioro zawodników z Łomży, Zambrowa, Białegostoku i Pisza:
1. Jakub Żegunia (Sokół-Asy Białystok)
2. Jerzy Chełstowski (KT Set Point Łomża)
3. Ksawery Ambrożko (Sokół-Asy Białystok)


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe