Bez pozwolenia na użytkowanie nie wjedziemy na S61

  • 05.08.2021, 13:16 (aktualizacja 05.08.2021, 13:29)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Bez pozwolenia na użytkowanie nie wjedziemy na S61
Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Białymstoku Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Białymstoku prowadzi odbiory odcinka S61 pomiędzy węzłem Kolno a obwodnicą Stawisk. Wykonawca tej inwestycji, firma Strabag, gotowość do odbiorów zgłosiła 2 sierpnia br.

Potwierdzenie przez WINB, że po drodze może się odbywać ruch pojazdów, umożliwi otwarcie tego odcinka i udostępnienie go kierowcom.

 

Odbiory budowy…

Kontrola wykonywana przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego jest jedną z ostatnich kontroli, które umożliwiają oddanie drogi do ruchu. Przed zgłoszeniem gotowości odcinka do sprawdzenia przez WINB inwestycje są kontrolowane przez GDDKiA i jej laboratoria oraz Inżyniera kontraktu i laboratoria działające na jego rzecz. WINB nie wyda pozytywnej oceny inwestycji, jeśli nie zostały ukończone wszystkie elementy służące bezpieczeństwu ruchu drogowego oraz ochronie środowiska.

Przed udostępnieniem do ruchu wykonywany jest także audyt bezpieczeństwa ruchu drogowego, który przeprowadzają niezależni, od prowadzącego inwestycję Oddziału GDDKiA, audytorzy.

 

...i oddanie do ruchu

Niezwłocznie po otrzymaniu przez firmę Strabag pozytywnej decyzji umożliwiającej użytkowanie drogi, możliwe będzie otwarcie odcinka od węzła Kolno do Stawisk. Odcinek Stawiski – Szczuczyn został oddany do użytkowania na zasadzie czasowej organizacji ruchu.

Wraz z oddaniem odcinka od węzła Kolno do Stawisk na kolejnym odcinku, od Stawisk do obwodnicy Szczuczyna, zniknie ograniczenie prędkości do 70 km/h i kierowcy będą mogli w ekspresowym tempie pokonać łącznie ok. 44 km S61.


 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
aaa
aaa 05.08.2021, 16:16
Jutro otwarcie tego odcinka

Pozostałe