Mazowsze. Wiadomości z Regionu odc. 195 - [VIDEO]

  • 11.08.2021, 09:48 (aktualizacja 11.08.2021, 09:49)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Mazowsze. Wiadomości z Regionu odc. 195 - [VIDEO]
Miniony tydzień na Mazowszu.

Jak wygrać ze smogiem? 

Choroby układu oddechowego i krążenia, przedwczesne zgony, zwiększona zachorowalność na nowotwory czy nawet na COVID-19 – to skutki oddychania zanieczyszczonym powietrzem. Na Mazowszu z powodu smogu umiera przedwcześnie około sześciu tysięcy osób w ciągu roku. Władze Mazowsza edukują i zachęcają do konsultacji projektu uchwały antysmogowej.

 

Budżet Obywatelski Mazowsza 

Na co chcielibyście Państwo wydać wspólne pieniądze pieniądze w swojej najbliższej okolicy? O tym zadecyduje kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Spośród 252 zgłoszeń pozytywną ocenę otrzymało już 111 projektów. Głosowanie ruszy 20 września, a na ich realizację samorząd Mazowsza przeznaczył 25 mln złotych.

 

 

Inwestycje w sport 

W czasie sportowego święta jakim jest olimpiada warto przypomnieć, że najwięksi mistrzowie zaczynali na boiskach szkolnych czy osiedlowych. Te z kolei powstają i są modernizowane w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Na ich realizację w tym roku w budżecie Mazowsza jest prawie 4 miliony złotych.

 

Droga 579 za 26 milionów 

Dzięki środkom z budżetu Mazowsza wyremontowana zostanie droga województwa nr 579 na terenie gmin Błonie i Leszno. Koszt inwestycji pięciu kilometrów to niemal 26 mln zł.

 

Pieniądze z budżetu Mazowsza w powiecie grójeckim 

Modernizacja boiska w Grójcu, montaż zbiorników na wodę deszczową w Kuklówce Radziejowickiej czy modernizacja sieci wodociągowej na terenie rodzinnego ogrodu działkowego w Warce – to tylko niektóre inwestycje ze wsparciem samorządu Mazowsza. Dzięki pomocy z UE wykonana zostanie także termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w powiecie grójeckim i gminie Chynów.

 

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe