W Łomży trwają obchody Święta Wojska Polskiego [FOTO]

  • 13.08.2021, 10:01
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
W Łomży trwają obchody Święta Wojska Polskiego [FOTO]
Złożeniem kwiatów przed tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego (Domek Pastora, ul. Krzywe Koło 1) rozpoczęły się w Łomży obchody Święta Wojska Polskiego. Zaraz potem w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się coroczne spotkanie władz miasta, powiatu, radnych oraz parlamentarzystów z wojskową kadrą oficerską i przedstawicielami organizacji kombatanckich.

W imieniu władz miasta głos zabrał zastępca prezydenta Łomży Andrzej Garlicki. - Spotykamy się, aby tradycyjnie już wyrazić wdzięczność za Państwa służbę na rzecz miasta i mieszkańców - powiedział wiceprezydent. W swoim wystąpieniu nawiązał również do łomżyńskiej jednostki, która przy wsparciu miasta rozwija się bardzo dynamicznie.

Wdzięczność za służbę i oddanie wyraził również współgospodarz spotkania Lech Marek Szabłowski, podkreślając, że tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego są wyjątkowo bogate. – Chcemy w ten sposób uczcić wojsko, które jest fundamentem bezpieczeństwa Państwa – podkreślał starosta.

Życzenia z okazji święta przekazał żołnierzom także obecny na spotkaniu senator Marek Komorowski.

Płk Paweł Gałązka - dowódca 18. Pułku Logistycznego w Łomży nawiązał do września 2019 roku, kiedy to odbyło się uroczyste formowanie pułku. – Od tego momentu wiele się zmieniło. Jednostka liczy w tej chwili około 500 osób, przy czym cały czas przybywają kolejni żołnierze, odbywają się kwalifikacje. W ubiegłym roku naprawiliśmy ponad 4 tysiące rożnego rodzaju jednostek sprzętowych – mówił Płk Paweł Gałązka, dodając, że rozwój Pułku jest możliwy między innymi dzięki wspaniałemu, tutejszemu środowisku: samorządowcom, mieszkańcom, czy mediom.

Obchody Święta Wojska Polskiego w Łomży potrwają do niedzieli (15 sierpnia). A jakie uroczystości jeszcze zaplanowano?

13 sierpnia 2021 r.
godz. 11:00 – uroczysty apel z okazji święta 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego im. gen bryg. Mariana Raganowicza (J.W., Al. Legionów 133)
godz. 12:15 – pokaz walki wręcz (J.W., Al. Legionów 133)
godz. 21:00 – uroczysty capstrzyk 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego im. gen bryg. Mariana Raganowicza i złożenie kwiatów przed pomnikiem Żołnierzy 33. Pułku Piechoty oraz tablicą poświęconą niezłomnym legionistom Józefa Piłsudskiego stacjonującym i internowanym w Łomży w latach 1916 – 1918 (J.W., Al. Legionów 133)

14 sierpnia 2021 r.
godz. 12:00 – złożenie kwiatów i zapalenie zniczy na grobie płk. Jerzego Sawy Sawickiego w 101 rocznicę Bitwy Warszawskiej pod Ossowem (Cmentarz przy ul. Mikołaja Kopernika)
godz. 18:00 – Koncert patriotyczny w wykonaniu Edyty Krzemień, Damiana Aleksandra, Tomasza Filipczaka (Hala Kultury, Stary Rynek 6)

15 sierpnia 2021 r.
godz. 9:30 – złożenie kwiatów przed pomnikiem Żołnierzy 33. Pułku Piechoty (Pl. Papieża Jana Pawła II)
godz. 10:00 – Msza św. w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wojska Polskiego (Katedra Łomżyńska) - Transmisja na żywo w Telewizji Narew i na www.narew.info
godz. 11:30 – zapalenie zniczy w mogiłach żołnierskich (Cmentarz przy ul. Mikołaja Kopernika)
godz. 15:00 – Piknik militarny „Wojsko na swojsko” (Park Papieża Pielgrzyma, ul. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego)

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe