Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 02:12

Znakomita forma Anieli i Bartłomieja

Aniela Galińska i Bartłomiej Biedrzycki zawodnicy UKS “Return” Łomża działającego przy III Liceum Ogólnokształcącym zaprezentowali znakomitą formę tenisową na turnieju Młodzików we Włocławku.

Aniela wygrała w singlu i w deblu. Natomiast Bartek w grze pojedynczej zajął III miejsce i II w deblu. Turniej rozegrany był systemem grupowo – pucharowym, a organizatorem zawodów był klub tenisowy MMKT Łęczyca.

W pierwszej rundzie Aniela 6/1 6/3 ograła Julię Jarocką (MMKT Łęczyca), następnie Nadię Ptak (MMKT Łęczyca) 6/1 7/6. W kolejnym, półfinałowym trzysetowym pojedynku nasza tenisistka 3/6 7/6 10/7 zwyciężyła z Agatą Konarską (KT Warszawianka Warszawa). W finale turnieju Aniela pokonała 6/2 6/3 Nadię Jasińską (MMKT Łęczyca). W grze deblowej Aniela również zajęła I miejsce grając w parze z Karoliną Krawczak z Torunia.

Z kolei Bartek Biedrzycki w pierwszej rundzie zawodów 6/1 6/4 wygrał z Kacprem Niedziela (Klub Międzeszyn Warszawa), następnie 6/3 6/2 z Łukaszem Dolińskim (Klub Międzeszyn Warszawa). W półfinale turnieju, po zaciętym trzysetowym pojedynku, w super tie-breaku 6/7 6/1 7/10 uległ Dominikowi Zejer (UKS RP Sport Olsztyn). W grze deblowej Bartek zajął II miejsce grając w parze z Bartoszem Raztawickim (MATCHPOINT Żyrardów).

- Gratuluję naszym tenisistom. Ciężką i systematyczną pracą na korcie zasłużyli sobie na takie rezultaty. Cieszymy się bardzo z osiągniętego wyniku i z nadzieją na podobny sukces jedziemy w najbliższy weekend na turniej do Wejherowa - mówi trener UKS “Return” Tomasz Waldziński.