Mazowsze. Wiadomości z Regionu odc. 196 - [VIDEO]

  • 13.08.2021, 16:42 (aktualizacja 13.08.2021, 16:43)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Mazowsze. Wiadomości z Regionu odc. 196 - [VIDEO]
Miniony tydzień na Mazowszu.

Pieniądze na ekologię, zabytki i  strażaków ochotników 

Z samochodów na rowery – tak można nazwać jeden z najdroższych projektów budowy szlaków rowerowych w okolicach Warszawy.  Projekty proekologiczne, rewitalizacja zabytków, ochotnicze straże pożarne ze wsparciem pieniędzy unijnych i z budżetu Mazowsza. W sumie samorządy dostaną ponad 24 miliony złotych. To efekt ostatnich umów podpisanych z udziałem marszałka Adama Struzika. 

 

Rewitalizacje i konserwacje zabytkowego dziedzictwa Mazowsza 

Malowidła pochodzące z początku XX wieku w kościele pw. Zwiastowania NMP w Czerwińsku od dziesięcioleci nie były poddawane renowacji. Teraz przyszedł na to czas. W tym roku na remonty i konserwacje mazowieckich zabytków samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył rekordowe ponad 12 mln zł. W sumie uda się wyremontować aż 154 obiekty, z czego 20 w regionie ciechanowskim.

 

 

Na walkę z Covidem

Warta ponad 600 tysięcy złotych karetka wzmocniła flotę Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie. Jej zakup został sfinansowany przez samorząd województwa projektu, polegającego na przygotowaniu mazowieckich szpitali do walki z COVID – 19.

 

Dla kierowców i pieszych 

Ruch na drodze wojewódzkiej 725 w gminie Belsk Duży  jest tak... duży że na jej przebudowę czekają i kierowcy i piesi. Ci ostatni będą mogli bezpieczniej dojść do pracy. 

 

Kurpiowskie oskary rozdane 

Co powiecie Państwo na krótką podróż? Czy dacie zaprosić się do serca kurpiowskiej krainy - Kadzidła. Do niewielkiego skansenu położonego wśród wysokich, szumiących sosen. A muszę przyznać, że okazja jest wyjątkowa, bo właśnie wręczono tam Kurpiowskie Oskary, czyli nagrody Prezesa Związku Kurpiów za ochronę dziedzictwa kulturowego, budzenie tożsamości i pracę na rzecz wszechstronnego rozwoju regionu kurpiowskiego. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe