Nowogród. Weź dotację na termomodernizację - [VIDEO]

  • 20.08.2021, 09:52 (aktualizacja 20.08.2021, 11:45)
  • Czyste powietrze - Nowogród
Nowogród. Weź dotację na termomodernizację - [VIDEO]
W Gminie Nowogród realizowany jest program ”Czyste Powietrze”, którego celem jest poprawa jakości powietrza w Polsce. Program daje możliwość otrzymania dotacji na wymianę starego źródła ciepła oraz termomodernizację domu jednorodzinnego. Wysokość dotacji jaką można uzyskać w programie zależna jest od zakresu realizowanej inwestycji oraz wysokości dochodów. Przeciętny miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego nie powinien przekraczać kwoty 1 564 zł w gospodarstwie wieloosobowym oraz 2 189 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

 

Skorzystać z dotacji może właściciel lub współwłaściciel domu jednorodzinnego. Dotacja nie obejmuje domów będących w trakcie budowy.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomy dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania. Podstawowym wymogiem programu jest likwidacja starych pieców (kopciuchów) oraz innych nieefektywnych źródeł ogrzewania.

Program „Czyste Powietrze” oferuje dotację do: wymiany ogrzewania, modernizacji instalacji ciepłej wody użytkowej, docieplenia przegród wewnętrznych i zewnętrznych, wymiany okien i drzwi, rekuperacji, preferencyjną pożyczkę do zakupu i montażu odnawialnych źródeł energii (fotowoltaiki, paneli słonecznych). W gminnym punkcie konsultacyjno-informacyjnym w Urzędzie Miejskim w Nowogrodzie, Beneficjent może złożyć wniosek o dofinansowanie, uzyskać zaświadczenie o dochodach jak również zasięgnąć informacji o programie.

30 sierpnia o godzinie 11.00 zapraszamy na spotkanie z doradcą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, do sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowogrodzie, ul. Łomżyńska 41.

Czyste powietrze - Nowogród

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe