Kronika Województwa Podlaskiego #683 - [VIDEO]

  • 20.08.2021, 11:33 (aktualizacja 20.08.2021, 14:09)
  • Tylko dobre informacje
Kronika Województwa Podlaskiego #683 - [VIDEO]
Miniony tydzień w naszym województwie: Święto Wojska Polskiego 2021 w Kolnie, Prawie milion na remont szkół w Łomży i Białymstoku, Gmina Wizna stawia na ekologię. Kilkadziesiąt domów będzie korzystało z OZE, Gmina Nowogród ze wsparciem Marszałka, Zaplanuj bieg w OnkoRun

Święto Wojska Polskiego 2021 w Kolnie

15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Oprócz uroczystych obchodów w całym kraju odbyły się także pikniki wojskowe. W Kolnie obchody świata wojska polskiego rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wojska Polskiego w kościele pw. św. Anny. Po niej mieszkańcy Kolna i zaproszeni goście zebrali  się na placu przed kościołem.  Tego dnia z okazji święta odbył się również Piknik Militarny.

Prawie milion na remont szkół w Łomży i Białymstoku

Niemal milion na dostosowanie budynków szkolnych w Łomży i Białymstoku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

W sumie niemal milion złotych otrzyma miasto Łomża i miasto Białystok na dostosowanie budynków szkolnych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Dofinansowanie pochodzi ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Gmina Wizna stawia na ekologię. Kilkadziesiąt domów będzie korzystało z OZE

Mieszkańcy gminy Wizna już niebawem wyposażą swoje domy w nowoczesne urządzenia produkujące energię elektryczną. Dzięki temu przede wszystkim radykalnie obniżą swoje rachunki za prąd, ale co równie istotne będą mieli znaczący wpływ na jakość powietrza w ich gminie.  Dzięki instalacjom nastąpi wzrost produkcji energii z odnawialnych źródeł energii oraz redukcja emisji CO2.  Projekt, który dotyczy montażu instalacji fotowoltaicznych pochłonie prawie 2 mln złotych, z czego ponad 1,3 mln złotych to wsparcie pochodzące od samorządu województwa podlaskiego.

Gmina Nowogród ze wsparciem Marszałka

Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich "Jankowianki" z gminy Nowogród były gospodyniami  festynu na Rocha w Jankowie - Skarbowie.

Festyn na Rocha okazał się doskonała okazją do przekazania sprzętu strażakom ochotnikom z gminy Nowogród

Ale to nie koniec dobrych wieści dla gminy Nowogród. Sprzęt strażacki zakupiony z dotacji trafi do wszystkich jednostek OSP w gminie, natomiast mieszkańcy Jankowa-Skarbowa i Jankowa-Młodzianowa będą się - może już za rok - cieszyć z ośrodka aktywności społecznej.

Zaplanuj bieg w OnkoRun

W sobotę 14 sierpnia ruszyły elektroniczne zapisy na OnkoRun 2021. To już trzecia edycja biegu organizowanego przez Białostockie centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku oraz Stowarzyszenie do Walki z Rakiem. Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja Tworzywa.

Bieg odbędzie się w sobotę 11 września 2021 roku na placu za hotelem Borowinowy Zdrój w malowniczym Supraślu. Adresowany jest nie tylko do pacjentów onkologicznych, ale także ich rodzin oraz wszystkich pełnoletnich zainteresowanych osób. Przewidzianych jest 400 miejsc i trzy dystanse: 10 km, 5 km oraz spacer 2,5 km z personelem BCO. 

Obowiązują wcześniejsze zapisy, od soboty 14 sierpnia – koszt pakietu startowego wynosi 50 zł. Za dodatkową opłatą - 50 zł - każdy chętny uczestnik będzie miał możliwość dokupienia koszulki z logo biegu. Impreza rozpocznie się rozgrzewką o godz. 9:00. Uczestnicy otrzymają od nas pamiątkowe medale. Po biegu na każdego czekać będzie pyszny, ciepły i pożywny posiłek. Link do zapisów: https://bit.ly/3jMgevw

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe