Mazowsze. Wiadomości z Regionu odc. 197 - [VIDEO]

  • 20.08.2021, 15:54 (aktualizacja 20.08.2021, 16:53)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Mazowsze. Wiadomości z Regionu odc. 197 - [VIDEO]
Miniony tydzień na Mazowszu.

Obiekty sportowe, wozy strażackie, zabytki, edukacja. Subregion żyrardowski  ze wsparciem samorządu Mazowsza 

Mazowiecki Instrument Wsparcia Infrastruktury Sportowej to autorski program wsparcia samorządu Mazowsza, który jest realizowany od 2018 r. Do tej pory, przy jego wsparciu w regionie udało się wybudować lub zmodernizować 289 obiektów sportowych. Czas na kolejne, tym razem w subregionie żyrardowskim. 

 

Ul. Krupki w Nasielsku wreszcie taka, jak być powinna 

Na tę inwestycję mieszkańcy Nasielska czekali długo. Wreszcie zniknie jeden z ostatnich odcinków drogi gruntowej w mieście. A mowa o budowie ul. Krupki. Inwestycja jest możliwa, dzięki pomocy z „Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego”.  

 

Dom Kultury w Zwoleniu przejdzie modernizację energetyczną 

Samorząd Mazowsza przeznacza unijne dotacje na działania proekologiczne, a takimi są również modernizacje energetyczne budynków. Takiej doczeka się Dom Kultury w Zwoleniu, który decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzyma ponad 900 tys. zł unijnego wsparcia. 

 

 

Zabytkowy kościół w Żyrardowie wymaga pilnego remontu. Jest dobra wiadomość 

Świątynia pw. Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie będzie odrestaurowana. Nadal będzie miejscem kultu, ale nie zabraknie tu wystaw, koncertów muzyki organowej, chóralnej czy klasycznej oraz lekcji muzealnych. 

 

Kwiat rycerstwa polskiego staje w szranki. Zapraszamy na XVIII Turniej Rycerski na Zamku w Liwie 

Już od dwudziestu lat na Zamku w Liwie odbywa się turniej rycerski, w którym w szranki staje kwiat rycerstwa polskiego. Na Turnieju czekają liczne atrakcje jak pokazy walk pieszych i konnych, pokaz użycia dział średniowiecznych, zawody łucznicze i kusznicze, jarmark średniowieczny, warsztaty rzemiosła historycznego oraz pokaz ogni sztucznych. Z kim z Państwa zatem widzimy się w ostatni weekend sierpnia w Liwie?

 

Marszałek województwa mazowieckiego zaprasza na Święto Plonów 

Turniej Rycerski na Zamku w Liwie to nie jedyne wydarzenie, które chcemy Państwu zaproponować. W ostatnią niedzielę sierpnia spotkajmy się w Muzeum Wsi Radomskiej na Dożynkach Województwa Mazowieckiego. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe