piątek, 26 kwietnia 2024 11:02
News will be here

Piotr Łobodziński mistrzem Polski [FOTO]

Piotr Łobodziński nie przestaje zadziwiać w biegach górskich. Zawodnik KS Prefbet-Sonarol zdobył kolejny w tym roku złoty medal. Mistrzostw Polski w biegach górskich, tym razem w stylu alpejskim, czyli tylko do góry. Tym samym obronił tytuł sprzed roku, gdy zawody były przeprowadzone w Biegu na Wielką Sowę.

Zawody zostały rozegrane w Międzygórzu, a zawodnicy rywalizowali na 10 kilometrowej trasie z 950 m przewyższeniem na szczyt Śnieżnika. 6 miejsce w Mistrzostwach Polski zajęła Iwona Wicha, żona Piotr Łobodzińskiego również reprezentująca KS Prefbet-Sonarol.

-Następnego dnia dwójka naszych zawodników przeniosła się do Brennej w Beskidzie Śląskim, gdzie wzięła udział w Biegu o Breńskie Kierpce. Trasa miała charakter anglosaski, czyli góra-dół, 15 km i 700 m przewyższenia. Znów najlepszy okazał się Łobodziński przed czechem Markiem Chrasciną. Iwona rywalizację w niedzielę ukończyła na 3 stopniu podium. Był to bardzo udany, ale i intensywny weekend dla naszych biegaczy, dlatego w kolejnym tygodniu nie startują – relacjonuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec KS Prefbet-Sonarol.

Również w niedzielę startowała Iwona Bernardelli, która w Generali Berliner Halbmarathon (21,1km), wśród ponad 4 tysięcy startujących kobiet, wywalczyła 13 lokatę z czasem 1:15,59. Natomiast młodsi zawodnicy KS Prefbet-Sonarol wzięli udział w mitingu na Stadionie Warszawskiego Orła. Zawody pod nazwą Cud Nad Wisłą przyniosły kilka życiówek oraz pięć pucharów. Martyna Krawczyńska zwyciężyła w biegu na 600 metrów, a jej czas to 1:34,07 to nie tylko rekord życiowy, ale i najlepszy w tym roku wynik juniorki młodszej w Polsce. Również rekordy życiowe ustanowili: zwycięzca 800 metrów (2:03,84 sek.) Jakub Stefańczyk oraz Bartosz Rogiński na 300m (37,60) i Wiktoria Grabowska w biegu na 2000m (7:18,56).