Marszałek upamiętnił 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej

  • 01.09.2021, 12:38 (aktualizacja 01.09.2021, 12:41)
  • Tylko dobre informacje
Marszałek upamiętnił 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej Mateusz Duchnowski
1 września 1939 r., o godzinie 4.45, niemieckie wojska zaatakowały polską Wojskową Składnicę Tranzytową ulokowaną na gdańskim półwyspie Westerplatte. To data uznawana za symboliczny początek II wojny światowej. W 82. rocznicę tych wydarzeń, kwiaty na Cmentarzu Wojskowym w Białymstoku złożył marszałek Artur Kosicki. Towarzyszyli mu: Bogusław Dębski, przewodniczący sejmiku województwa oraz Henryk Dębowski, białostocki radny.

Jak podkreślił, dzień niemieckiej agresji stał początkiem tragicznego okresu w dziejach Polski, w czasie którego nasz naród złożył olbrzymią ofiarę. Dodał też, że jesteśmy winni pamięć poległym i zamordowanym w czasie tego konfliktu zbrojnego.

- Wspominamy dziś i oddajemy cześć bohaterstwu polskich żołnierzy broniących granic oraz suwerenności państwa polskiego przed niemieckim i sowieckim agresorem. Ich postawa, determinacja i poświęcenie to najpiękniejsza lekcja patriotyzmu i oddania ojczyźnie. Jako Samorząd Województwa Podlaskiego czynimy wszelkie starania, by pamięć o wydarzeniach tamtych dni była przekazywana następnym pokoleniom – mówił marszałek Artur Kosicki.

Dodał też, że tylko mając takie podstawy, wiedzę o tragicznej historii, możemy budować bezpieczną przyszłość na następne dziesięciolecia.

Tylko dobre informacje

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe