Cenzurka dla Czarnka na początek roku szkolnego. Polacy ocenili ministra

  • 02.09.2021, 10:00 (aktualizacja 02.09.2021, 10:12)
  • News4Media
Cenzurka dla Czarnka na początek roku szkolnego. Polacy ocenili ministra gov.pl
Początek nowego roku szkolnego to dobry moment, aby ocenić działania wdrażane przez szefa resortu nauki i edukacji Przemysława Czarnka. Polacy, podzieleni na dwie grupy, wyrazili swoje zdanie w tym temacie. Wynik jest zaskakujący.

Kim jest Przemysław Czarnek?

Minister edukacji i nauki jest doktorem habilitowanym nauk prawnych. W poprzednich latach sprawował funkcję wojewody lubelskiego. Od 2019 r. jest posłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Obecne stanowisko w resorcie objął po rekonstrukcji rządu, niespełna rok temu. W społeczeństwie znany jest również ze swoich konserwatywnych poglądów. Publicznie porównywał inicjatywy osób ze środowiska LGBT do „promocji zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”. Ocenił również, że rolą kobiet jest  rodzenie dzieci, czym wzburzył szeroką dyskusję.

Ocenili pracę ministra

Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna, na zlecenie Wirtualnej Polski, zapytał Polaków o zdanie na temat dotychczasowej działalności ministra Czarnka. Szef MEiN może nie być z tych wyników zadowolony, ponieważ ponad połowa badanych skłania się ku negatywnej jego ocenie. 39 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź „zdecydowanie negatywnie”, a 13 proc. „raczej negatywnie”. Jedynie 6 proc. respondentów zaznaczyło, że „zdecydowanie pozytywnie” postrzega działania ministra. 10 proc. badanych wybrało odpowiedź „raczej pozytywnie”, a 32 proc. pytanych nie miało swojego zdania na ten temat. 

Zapytali również rodziców

O ile pierwszy z sondaży dotyczył ogółu społeczeństwa, w drugiej części badania to samo pytanie Ariadna zadała rodzicom dzieci w wieku szkolnym. Wyniki również w tym wypadku nie napawają optymizmem, choć w tej grupie badanych ocena ministra była nieco lepsza. 34 proc. osób zaopiniowało pracę Przemysława Czarnka „zdecydowanie negatywnie”. Kolejnych 13 proc. respondentów wybrało odpowiedź „raczej negatywnie”. 7 proc., czyli o jeden punkt procentowy więcej ankietowanych wskazało odpowiedź „zdecydowanie pozytywnie”. 16 proc. oceniło działania szefa resortu, jako „raczej pozytywne”. 30 proc. rodziców nie wskazało jednoznacznej odpowiedzi.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jola
Jola 03.09.2021, 10:20
A dlaczego nie napiszecie, że ministerstwo finansuje szkolne wycieczki jedno, dwu lub trzydniowe po Polsce.
Józef
Józef 02.09.2021, 16:15
Brawo redakcja za cytowanie wirtualnej polski i ... (w innym artykule) gazety wyborczej. Jeszcze raz brawo.

Pozostałe