Łomża pamięta. 82. rocznica wybuchu II wojny światowej [FOTO]

  • 02.09.2021, 10:23 (aktualizacja 02.09.2021, 15:33)
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Łomża pamięta. 82. rocznica wybuchu II wojny światowej [FOTO]
Hołd ofiarom II wojny światowej oddali przedstawiciele lokalnych samorządów, służb mundurowych, harcerstwa i szkół. Miasto Łomża reprezentował prezydent Mariusz Chrzanowski wraz z zastępcą Andrzejem Garlickim.

Miejskie obchody odbyły się tradycyjnie w Dolinie Pamięci u podnóża Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie złożono symboliczne kwiaty i zapalono znicze. Punktualnie o godzinie 12.00 nad miastem rozległy się syreny alarmowe.

W ramach rocznicowych obchodów w Muzeum Północno – Mazowieckim w Łomży otwarto wystawę pt.„33 Pułk Piechoty w Łomży – Historia, Tradycja, Pamięć”. Na ekspozycji, na 21 planszach prezentowane są pamiątki osobiste, artefakty związane z pułkiem, militaria oraz materiały ikonograficzne i informacyjne.

Wystawa „33 Pułk Piechoty w Łomży – Historia, Tradycja, Pamięć” będzie czynna do 14 listopada.


 

 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe