Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 199 - [VIDEO]

  • 07.09.2021, 14:26 (aktualizacja 07.09.2021, 15:46)
Mazowsze. Wiadomości z regionu odc. 199 - [VIDEO]
Miniony tydzień na Mazowszu.

Pierwszy dzwonek w nowym Publicznym Przedszkolu Samorządowym oraz wyremontowanej szkole podstawowej w Rzewniu 

Dla gminy Rzewnie, ale przede wszystkim dla przedszkolaków i uczniów, którzy uczęszczają do tamtejszego zespołu szkół był to wyjątkowy pierwszy dzwonek. Najmłodsi zyskali zupełnie nowy, piękny obiekt. Ci starsi zaś wrócili do ławek w odnowionych, nowoczesnych salach. Koszt obu inwestycji to 3 miliony 400 tysięcy złotych, z czego 2 pochodzą z budżetu samorządu Mazowsza.

 

10 super nowoczesnych ambulansów dla warszawskiego Meditransu 

Warszawskie Pogotowie Ratunkowe ma najnowocześniejsze w Europie ambulanse. W szczycie drugiej i trzeciej fali przyjechało ich aż 29, teraz jeszcze 10. Skala inwestycji w sprzęt jest tak duża, że stołeczne pogotowie jest już czołówce najlepiej wyposażonych stacji pogotowia ratunkowego na starym kontynencie. W ich zakupie pomogły środki unijne oraz pochodzące z budżetu województwa a. 

 

 

Ursynów wypięknieje 

Parki to nie tylko miejsca wypoczynku dla mieszkańców, ale także naturalne płuca każdego miasta. Więcej zieleni i przestrzeni dla mieszkańców – to spodziewany efekt trzech inwestycji realizowanych na Ursynowie. Prace obejmą zarówno rozbudowę i modernizację istniejących już parków (Park im. Romana Kozłowskiego oraz Park przy Bażantarni), jak i budowę nowego (Park Polskich Wynalazców). 

 

Remont budynków komunalnych w Wołominie z unijnym wsparciem 

Siedem budynków komunalnych przy ulicach Warszawskiej, Kościelnej, Wileńskiej, Mickiewicza oraz Ogrodowej w Wołominie zostanie wyremontowanych Pomoże unijne dofinansowanie. 

 

Mazowieckie zabytki odzyskują dawny blask 

W subregionie radomskim na przykład konserwacja polichromii u ojców Bernardynów czy drewnianej chrzcielnicy z 1726 roku w kościele w Ciepielowie. W subregionie ostrołęckim z kolei kontynuacja prac restauratorskich we dworze w Krzynowłodze Wielkiej czy prace konserwatorskie i remontowe w zespole klasztornym Mniszek Klarysek Kapucynek w Przasnyszu. To właśnie one, a także kilkadziesiąt innych obiektów odzyskują dawny blask. Tylko w tym roku na remonty i konserwacje mazowieckich zabytków samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 12 mln zł. 

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe