III Otwarte Akademickie Mistrzostwa Łomży w Biegu Ulicznym już za nami - [VIDEO]

  • 06.09.2021, 17:04 (aktualizacja 06.09.2021, 18:57)
  • Tylko dobre informacje
III Otwarte Akademickie Mistrzostwa Łomży w Biegu Ulicznym już za nami…
120 zawodników pobiegło ulicami Akademicką i Spokojną 5 lub 10 km w mistrzostwach, które miały odbyć się raz, a stały się tradycją. Biegacze przyjechali do Łomży z całego regionu, z bardziej odległych miast, a nawet z Hiszpanii. Było słonecznie, ale chłodno.

- Watr wiał, było to czuć, pogoda nie ułatwiała zadania – przyznał Patryk Drężek z Gib, który zwyciężył bieg główny na 10 km. – Lubię jednak biegać w Łomży, tu wygrałem swój pierwszy półmaraton, więc fajnie tu wracać. Mistrzostwa są świetnym pomysłem, może też pomogą w popularyzacji biegania wśród studentów.

Otwarte Akademickie Mistrzostwa Łomży w Biegu Ulicznym to inicjatywa, która w 2019 roku miała uczcić 15-lecie istnienia Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

- Z rocznicy wynikają też dystanse naszego biegu. W związku z tym, że raczej dystansu 15 km się nie praktykuje, postanowiliśmy zrobić dwa, żeby się sumowały, czyli 10 km bieg główny i 5 km bieg towarzyszący – mówi dr Dariusz Perło, prorektor ds. dydaktyki i spraw studenckich PWSIiP, który od początku startuje z żoną w mistrzostwach. -  Bieg trzy lata temu miał być biegiem jednorazowym, natomiast spotkał się z niezwykle entuzjastycznym przyjęciem uczestników i organizatorów. Uznaliśmy zatem, że trzeba go organizować co roku. Mam nadzieję, że tak będzie i co roku będziemy się spotykać.

O rocznicy przypomina co roku nagroda specjalna w biegu. Oprócz zwycięskich trzech miejsc na obu dystansach i w poszczególnych kategoriach wiekowych, nagradzany jest zawodnik który przybiega z liczbą odpowiadającą wiekowi PWSIiP. W tym roku nagrodzony został Przemysław Dawidziuk, który jako siedemnasty przybiegł na metę.

Tegoroczna edycja biegu odbyła się nieco później niż zamierzali organizatorzy, we wrześniu. Za rok jednak planuje się mistrzostwa w kwietniu, bo w tym miesiącu przypada rocznica istnienia uczelni. Chętnych z pewnością nie zabraknie, bo bieganie staje się coraz popularniejszą aktywnością.

- Każdy stawia sobie inne cele – mówi Mariusz Niziński, dyrektor III Otwartych Akademickich Mistrzostw w Biegu Ulicznym. - Przede wszystkim biegamy dla zdrowia, bo nasze serce, nasz organizm potrzebuje wysiłku - czyli biegamy, aby podnosić swoją sprawność i dbać o swoje zdrowie. Biegamy też jednak dla spotkania z innymi, dla rywalizacji, po to, żeby cokolwiek w życiu robić, mieć pasję. My ten bieg organizujemy głównie dla Łomżyniaków, żeby mieli gdzie biegać. Mamy dwa dystanse, możemy wybrać. A w zdrowym ciele zdrowy duch!

Organizatorami biegu są: Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego PWSIiP w Łomży, Miasto Łomża.

Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Łomży, a wsparcia udzieliło Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe