Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem

  • 10.09.2021, 09:26
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem
Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży zaprasza zarówno dzieci, jak i dorosłych, na spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem – wykładowcą, tłumaczem, pisarzem, poetą, byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej.

Spotkanie dla dorosłych odbędzie się 13 września 2021 roku (poniedziałek) o godzinie 19:00 w Hali Kultury. Spotkanie dla dzieci natomiast zaplanowano na 14 września 2021 roku (wtorek) na godzinę 10:00.

MICHAŁ RUSINEK - wykładowca, tłumacz, pisarz, poeta, były sekretarz Wisławy Szymborskiej. Pracuje jako profesor w Katedrze Teorii Literatury na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego I prowadzi Fundację Wisławy Szymborskiej. Przetłumaczył m.in. wszystkie wiersze dla dzieci A.A. Milne'a, powieść Piotruś Pan i Wendy J.E. Barriego, serię komiksów o Fistaszkach Charlesa Schulza i kilka książek o Misiu Paddingtonie Michaela Bonda, a także libretta dwóch musicali. Autor tekstów piosenek, m.in. Grzegorza Turnaua, Doroty Miśkiewicz i Anny Marii Jopek. Napisał libretto musicalu dla dzieci Przygody Arka Noego, z muzyką Andrzeja Zaryckiego. Pisał scenariusze do programu Retoryka Poranna, Czyli Poradnik Nie Tylko Językowy, emitowanego na antenie TVP1. Jego felietony o książkach pojawiają się w programie Xięgarnia na antenie TVN24, a felietony – w Gazecie Wyborczej, Twoim Stylu i na antenie Radia Nowy Świat. Książka Wierszyki domowe zdobyła tytuł Książka Roku 2012 Polskiej Sekcji IBBY oraz została wpisana na prestiżową listę Białych Kruków - White Ravens 2013.

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe