Jubileuszowy - 200. odcinek programu Mazowsze. Wiadomości z regionu - [VIDEO]

  • 12.09.2021, 11:18 (aktualizacja 12.09.2021, 11:20)
  • Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook
Jubileuszowy - 200. odcinek programu Mazowsze. Wiadomości z regionu -…
To już 200. odcinek programu Mazowsze. Wiadomości z regionu. Sprawdzamy co w minionym tygodniu na Mazowszu. Lecz nie tylko. Zapraszamy na małą niespodziankę.

Centrum Folkloru Polskiego “Karolin” w Otrębusach już otwarte 

To miejsce, które pozwola poznać polską kulturą narodową w jej regionalnych odmianach. Pełne pamiątek po założycielach „Mazowsza” oraz przedmiotów związanych z historią zespołu, jak  chociażaby bezcenne rękopisy Tadeusza Sygietyńskiego. A mowa o Centrum Folkloru Polskiego ,,Karolin”, która właśnie zostało otwarte. Jesteście Państwo ciekawi jak wygląda to wyjątkowe miejsce?? 

 

Szkoły z Warszawy i okolic z unijnym wsparciem 
Początek nowego roku szkolnego dla 6 szkół z Warszawy oraz 8 z powiatów podwarszawskich zapowiada się naprawdę bardzo dobrze. Dlaczego? Trafią do nich nowe komputery, laptopy i pakiety internetu mobilnego.  To efekt unijnego projeku realizowanego przez samorząd Mazowsza polegającego na przygotowaniu nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego, Jego wartość już ponad 55 milionów złotych. 

 

 

 

Jesień sezonem zmian w Mazowieckim Instytucie Kultury 
Na takie wiadomości, w tym niełatwym pandemicznym czasie, czekamy szczególnie. Każda możliwość spotkania się z kulturą i sztuką to namiastka powrotu do normalności. A tej jesieni, takich możliwości, nie zabraknie w Mazowieckim Instytucie Kultury. Zwłaszcza, że otwarcie nowej przestrzeni – Czytelni Słów i Dźwięków ELEKTRA właśnie stało się faktem. 

 

Powiat miński stawia na sport 
Nowe możliwości aktywnego wypoczynku i dbania o swoje zdrowie w tym roku zyskają mieszkańcy powiatu mińskiego. 12 inwestycji z tego terenu otrzymało dofinansowanie w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. W tym roku wsparcie otrzyma aż 206 inwestycji z całego województwa.

 

Druh Bogdan Banaszczak ocalił życie 70-letniemu mężczyźnie 
Jego błyskawiczna reakcja pozwoliła ocalić życie 70-letniemu mężczyźnie i umożliwiła podjęcie dalszych działań przez służby ratownicze. Za postawę i gotowość niesienia pomocy oraz bezinteresowną służbę ludziom druh Bogdan Banaszczak otrzymał tytuł „Strażaka Miesiąca Maja 2021”.

Narew info | www.narew.info | Polub dziś nasz Facebook

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe