Nowogród. Szersza i równa - droga nr 648

  • 14.09.2021, 09:27 (aktualizacja 14.09.2021, 09:41)
  • Tylko dobre informacje
Nowogród. Szersza i równa - droga nr 648 UMWP
Zakończył się remont drogi wojewódzkiej nr 648 z Miastkowa do Nowogrodu. W oficjalnej uroczystości oddania drogi do użytku obecny był wicemarszałek województwa Marek Olbryś.

Wyremontowany odcinek to fragment tzw. dużej obwodnicy Łomży.  Droga była często wykorzystywana przez turystów podróżujących z Warszawy na Mazury. Wyremontowana trasa oznacza również duże udogodnienia dla ruchu lokalnego.

- Remont tej drogi to nie tylko przykład, że zarząd województwa dotrzymuje słowa danego przed wyborami, ale także przykład bardzo efektywnej pracy planistów i drogowców, którzy przy tym remoncie pracowali - mówił podczas spotkania wicemarszałek województwa Marek Olbryś. Dzięki zaangażowaniu zarówno Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich jak i wykonawcy robót, remont udało się przeprowadzić w niespełna trzy miesiące. Zostały uporządkowane pobocza, wymienione trzy warstwy jezdni, w ramach prac wykonano niewielki most na lokalnej rzece, zrobiono kilkadziesiąt przepustów i zjazdów na posesje.

Droga została poszerzona, pojawiło się nowe oznakowanie zarówno w postaci znaków drogowych jak i poziomych oznaczeń.

- To była bardzo niebezpieczna droga, wąska ze zniszczonymi poboczami - mówił burmistrz Nowogrodu Grzegorz Palka. Wtórują mu mieszkańcy, którzy przekonują, że każdy dzień życia przed remontem drogi przynosił niebezpieczne sytuacja zagrażające życiu i zdrowiu.

Zmodernizowany fragment to ponad 5,5 kilometrowy odcinek drogi 648 Miastkowo - Nowogród - Morgowniki - Korzeniste - Stawiski - Przytuły. Koszt remontu tego odcinka to prawie 5 mln złotych.

Przypomnijmy jak wyglądał remont:

https://www.narew.info/wiadomosci/23181,wojewodzka-droga-miastkowo-nowogrod-bedzie-szersza-i-rowna-video

Tylko dobre informacje

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe