Mieszkańcy terenów przygranicznych naszego województwa z telefoniczną linią wsparcia

  • 15.09.2021, 12:59 (aktualizacja 15.09.2021, 13:34)
  • Tylko dobre informacje
Mieszkańcy terenów przygranicznych naszego województwa z telefoniczną… Cezary Rutkowski
Numer 800 100 115 jest bezpłatny i czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Służy do wsparcia osób zamieszkujących rejony przygraniczne. Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) są w gotowości, by nieść pomoc wszystkim tym, którzy czują się niepewnie w sytuacji wprowadzonego na ich terenach stanu wyjątkowego na granicy Polski.

Mieszkańcy tych terenów mogą za jej pośrednictwem zgłosić się o pomoc psychologiczną, a także zgłosić potrzeby lokalnej społeczności. Ważnym aspektem działania linii jest także możliwość niwelowania niepokoju co do aktywności wojsk na ich terenie. Mieszkańcy często niepokoją się nocnymi lotami, często upewniają się, czy są to polskie statki powietrzne. Dzięki wsparciu telefonicznemu mogą na bieżąco wyjaśniać wątpliwości.

Działanie linii wsparcia, poprzez rzetelne udzielanie informacji, ma służyć stabilizacji nastrojów wśród ludności zamieszkującej pas przygraniczny objęty stanem wyjątkowym.

Od 3 września br. żołnierze WOT prowadzą operację „Silne Wsparcie” w województwach podlaskim i lubelskim. Żołnierze 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej obejmują swoim wsparciem mieszkańców 115 miejscowości objętych stanem wyjątkowym.

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe