Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców naszego regionu, czyli „Cyfrowe Podlaskie”

  • 15.09.2021, 17:02 (aktualizacja 16.09.2021, 07:45)
  • Tylko dobre informacje
Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców naszego regionu, czyli „Cyfrowe Podlaskie”… UMWP
Unijny projekt „Cyfrowe Podlaskie” realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego (UMWP) to mozliwość skorzystania z bezpłatnych szkoleń. W Książnicy Podlaskiej odbyła się konferencja prasowa, podczas której poinformowano o szczegółach przedsięwzięcia. Wziął w niej udział m.in. wicemarszałek Stanisław Derehajło w zarządzie województwa odpowiedzialny m.in. za obszar cyfryzacji.

Jak załatwić sprawę urzędową przez Internet, sprawdzić kolejki do lekarzy i zapisać się na wizytę bez wychodzenia z domu, prowadzić profil w mediach społecznościowych i dzielić się swoją pasją, przy wykorzystaniu portali społecznościowych. To tylko niektóre z zagadnień, które przybliżają szkolenia realizowane w ramach projektu. To propozycja skierowana szczególnie do seniorów. 

 

 

– Chcemy osoby starsze nauczyć korzystania z Internetu, załatwiania podstawowych spraw urzędowych, ale też pokazać, że jest to narzędzie, poprzez które można się znakomicie komunikować, można dzielić się swoim sposobem na życie, a to jest niewątpliwie jedna z ogromnych zalet mieszkańców naszego regionu – mówił Stanisław Derehajło.

Dodał, że umiejętność korzystania z nowoczesnych narzędzi jest ważna, zwłaszcza w czasach pandemii, kiedy jesteśmy narażeni na ograniczenie bezpośrednich kontaktów międzyludzkich. 

Zajęcia w ramach projektu prowadzi firma Open Education Group, która, jak informował jej prezes Mariusz Perkowski, na rynku szkoleniowym funkcjonuje od 16 lat.

– Naszą misją jest burzenie barier edukacyjnych, dlatego mamy ogromną satysfakcję, że możemy uczestniczyć w projekcie „Cyfrowe Podlaskie” – mówił.

Partnerem projektu jest Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku.

– Cieszymy się, że seniorzy mogą zdobywać nowe kompetencje, przy naszym udziale. To również poszerzenie oferty naszej instytucji dla ogromnej grupy naszych czytelników – podkreśliła Beata Zadykowicz, dyrektor Książnicy Podlaskiej.

Projekt „Cyfrowe Podlaskie” prowadzi Departament Społeczeństwa Informacyjnego UMWP. Jak informowała Agnieszka Aleksiejczuk, dyrektor departamentu, w ciągu kilku miesięcy przeszkolono ok. tysiąca osób. Na chętnych czeka jeszcze 500 miejsc.

– Realizacja szkoleń rozpoczęła się w pierwszym kwartale tego roku, jednak z uwagi na ograniczenia epidemiczne, odbywały się one dotychczas głównie w formie zdalnej. Obecnie, prowadzone są zajęcia stacjonarne, z których bardzo chętnie korzystają osoby starsze, niepotrafiące samodzielnie skorzystać z form internetowych. Dlatego zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego województwa – tych, którzy z komputerem nie do końca sobie radzą, aby zgłaszali swój udział – powiedziała dyrektor Aleksiejczuk.

Na szkolenia zapisać się można zgłaszając się do Książnicy Podlaskiej lub wypełniając formularz elektroniczny dostępny na stronie projektu.

Zapisy przyjmuje też firma Open Education Group sp. z o.o., ul. Jagienki 4, 15-480 Białystok, telefon: 85 869 11 69, 888 274 154, mail: [email protected].

 

 

JAKIE KURSY SĄ DOSTĘPNE?

  1. Obsługa komputera i Internetu od podstaw – zapoznanie z obsługą komputera, wykorzystanie popularnych programów użytkowników, prowadzenie korespondencji elektronicznej, skuteczne wykorzystanie możliwości Internetu. Czas trwania szkolenia: 28 godzin lekcyjnych.
  2. Moje hobby i rozwój osobisty online – sposoby rozwijania własnych zainteresowań przy wykorzystaniu zasobów Internetu, prowadzenie profili społecznościowych dotyczących swojego hobby, możliwości współdzielenia swoich zainteresowań z innymi internautami na całym świecie. Sposoby załatwiania spraw codziennych przy wykorzystaniu zasobów Internetu. Czas trwania szkolenia: 24 godziny lekcyjne
  3. e-Usługi publiczne i bezpieczeństwo w Internecie – omówienie zagadnień związanych z realizacją spraw urzędowych, sposobami pozyskiwania informacji z jednostek publicznych, sposobów bezpiecznego korzystania z Internetu i konsekwencji nieprzestrzegania takich zasad. Czas trwania szkolenia: 8 godzin lekcyjnych.
  4. Social media – możliwości wykorzystania portali społecznościowych w rozwijaniu własnych zainteresowań, prowadzenie profili osobistych jak i zawodowych, przygotowywanie i realizacja kampanii promocyjnych. Czas trwania szkolenia: 24 godziny lekcyjne.
Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe