Studenci z Uniwersytetu w Białymstoku po odprawie na Expo w Dubaju - [VIDEO]

  • 16.09.2021, 06:11 (aktualizacja 16.09.2021, 09:28)
  • Tylko dobre informacje
Studenci z Uniwersytetu w Białymstoku po odprawie na Expo w Dubaju - [VIDEO]
Do załogi Pawilonu Polski dołączy pięcioro studentów Uniwersytetu w Białymstoku. Odbędą tam trzymiesięczne praktyki studenckie podczas Wystawy Światowej Expo 2020. Pobyt studentów z Uniwersytetu w Białymstoku w Dubaju zbiegnie się z czasem wspólnej prezentacji Województwa Podlaskiego oraz resortu klimatu i środowiska podczas Expo, organizowanej pod hasłem Xylopolis. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej na Uniwersytecie reprezentanci uczelni podpisali umowy w sprawie wyjazdu. Katarzyna Gdula z Wydziału Chemii, Laura Anastazja Gordziejczyk z Wydziału Filologicznego, Milena Łuckiewicz z Wydziału Ekonomii i Finansów, a także Karolina Lasota i Olaf Moczydłowski z Wydziału Prawa. W lutym odpowiedzieli na ogłoszenie rekrutacyjne, teraz – szykują się do wyjazdu do Dubaju.

Marszałek Artur Kosicki poinformował, że ma zamiar włączyć podlaskich studentów do różnego rodzaju spotkań i działań m.in. biznesowych podczas Wystawy, a tegoroczna edycja wystawy będzie wyjątkowa, powiedziała Marta Zielińska z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, która uczestniczyła w konferencji za pośrednictwem łączy internetowych.

– Będziecie swego rodzaju ambasadorami województwa. To przez pryzmat tego jacy jesteście, będzie ono postrzegane i każdy kto zechce odwiedzić Podlaskie, was będzie miał w pamięci – stwierdził marszałek Kosicki

Wszyscy byli jednomyślni, że podlaska brać studencka reprezentuje szczególny region i, że będzie to godna reprezentacja.

– To pierwsze zimowe Expo, pierwsze w krajach arabskich i pierwsze tak duże wydarzenie po pandemii. Zapisze się ono z całą pewnością na kartach historii – mówiła Marta Zielińska z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

 

Przedsięwzięcie realizowane jest w partnerstwie z Instytutem Ochrony Środowiska – Państwowym Instytutem Badawczym, Politechniką Białostocką, Uniwersytetem w Białymstoku oraz Fundacją Grupy Unibep Unitalent i zostało dofinansowane jest ze środków NFOŚiGW. Studenci z UwB będą zaangażowani m.in. w obsługę wystawy Xylopolis w strefie wystaw czasowych Pawilonu Polski.

- To znakomici młodzi ludzie, którzy wspaniale wykorzystali szansę – mówił z kolei prof. Robert Ciborowski – Jestem pewien, że będą tam nas godnie reprezentować. Co więcej, przywiozą te doświadczenia tutaj i będą się nimi dzielić. Jestem bardzo dumny z naszej reprezentacji – dodał. 

Oprócz studentów z Uniwersytetu w Białymstoku na praktyki do Dubaju polecą też żacy z Grupy Uczelni Vistula, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Uniwersytetu Łódzkiego. W sumie szeregi Zespołu Pawilonu Polski zasili 150 studentów z całej Polski. Ich pobyt sfinansuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

 

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe