czwartek, 25 kwietnia 2024 07:18

KS Prefbet-Sonarol na podium w makroregionie [FOTO]

Drugie miejsce podczas Mistrzostw Makroregionu podlasko-lubelskiego wywalczyli młodzicy Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol. Lekkoatleci z Łomży zgromadzili 32 punkty przegrywając z KS Podlaskie (68pkt.) oraz wyprzedzając Wisłę Puławy, Agros Zamość i AZS UMCS Lublin (wszyscy po 30 pkt).

W zawodach, które rozegrano w Białej Podlaskiej wzięły udział 22 klubu z obu województw. Nasi zawodnicy zdobyli 4 medale oraz 5 miejsc tuż za podium. Najlepiej wypadł Bartosz Rogiński zdobywca dwóch brązowych medali na 100m (11,73 sek.) i 300m (37,76 sek.) oraz również brązowi miotacze Jabłoński Juliusz(dysk-41,64 m) i Julia Grabowski w rzucie oszczepem (24,37m).

Ewa Jagielska, starsza koleżanka młodzików z KS Prefbet-Sonarol wystartowała w Półmaratonie Dwóch Mostów, który rozegrano w Płocku, a czas 1:18,58 przy mocnym finiszu wystarczył jej do zwycięstwa. Natomiast Mateusz Niemczyk zwyciężył w Grodzisku podczas biegu crossowego na dystansie 6,5 km.