Mazowsze. Wiadomości z regionu - odc. 201 - [VIDEO]

  • 17.09.2021, 17:38 (aktualizacja 18.09.2021, 08:32)
  • Tylko dobre informacje z Mazowsza
Mazowsze. Wiadomości z regionu - odc.  201 - [VIDEO]
Miniony tydzideń na Mazowszu

1.Potrzeba zdecydowanych decyzji. Sejmik o sytuacji ratowników medycznych 
Sytuacja w ratownictwie medycznym to jeden z głównych tematów podczas posiedzenia sejmiku województwa. - Od lat mówimy o niedofinansowaniu systemu i brakach kadrowych. Rząd zdaje się tego nie słyszeć – komentował Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. Podczas posiedzenia sejmiku zapadła także decyzja o zwiększeniu o 120 mln zł puli covidowego projektu unijnego, w ramach przygotowania  na kolejną - IV falę pandemii.

2. Rusza głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza 
Co powiecie Państwo na to byśmy wspólnie zadecydowali na co wydać 25 milionów złotych? Bo taka właśnie jest tegoroczna pula Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Głosowanie rusza już 20 września. To, które projekty zostaną zrealizowane, zależy tylko od nas. 

 

 

3. Umowy podpisane. Warszawskie dzielnice zrealizują ważne inwestycje 
Ponad 9 milionów m.in. na budowę szkoły czy adaptację pomieszczeń na potrzeby przedszkola oraz 815 tys. zł na rozwój bazy sportowej w pięciu dzielnicach. To działania, które zostaną zrealizowane w Warszawie dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Umowy już zostały podpisane. 
 
4. Aktywne gospodynie i inne organizacje pozarządowe ze wsparciem województwa 
Na Mazowszu działa blisko tysiąc trzysta kół gospodyń wiejskich I innych organizacji pozarządowych, które integrują społeczności lokalne. Chcąc ułatwić ich działania samorząd województwa mazowieckiego przekazuje im granty. Tym razem wsparcie na jeszcze sprawniejsze funkcjonowanie otrzymały aktywne gospodynie i inne organizacje pozarządowe z regionu ciechanowskiego i powiatu przasnyskiego. 

5. Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu kończy 50 lat! 
Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu kończy 50 lat. Wszystko zaczęło się od skromnej jednodziałowej placówki czyli Muzeum Etnograficznego, które powołano do życia ze względu na prężenie działający ośrodek rzeźby ludowej. Dziś to złożona strukturalnie i ważna na mapie kulturalnej kraju jednostka. W ten jubileuszowy rok szczególnie warto ją odwiedzić.

Tylko dobre informacje z Mazowsza

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe