Gmina Piątnica otrzymała ambulans - [VIDEO]

  • 20.09.2021, 12:25 (aktualizacja 20.09.2021, 23:26)
  • Tylko dobre informacje
Gmina Piątnica otrzymała ambulans - [VIDEO] Telewizja Narew
Nie jest nowy, ale jeszcze dobrych parę lat może służyć ochronie zdrowia. Gmina Piątnica jest pierwszą w województwie, która otrzymała używany ambulans od Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku i będzie wykorzystywać go na potrzeby mieszkańców. W przekazaniu pojazdu Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego reprezentowała Monika Anna Borkowska, zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia UMWP.

- Wójt gminy Piątnica jako pierwszy zwrócił się do zarządu województwa z prośbą o przekazanie ambulansu. Musieliśmy najpierw zweryfikować, czym dysponują nasze trzy wojewódzkie stacje pogotowia. Cieszy fakt, że zarząd województwa mógł weprzeć lokalną społeczność - powiedziała Monika Anna Borkowska, przyznając, że są już zapowiedzi wniosków od kolejnych samorządów.

Ambulans przywieźli do Piątnicy przedstawiciele białostockiej WSPR, dyrektorzy Izabela Kalicka i Mirosław Rybałtowski.  

- Auto ma już za sobą lata pracy, ale jest zadbane, sprawne i jeszcze dobrych parę lat posłuży. Mogliśmy je przekazać, bo w ostatnich latach w znacznym stopniu odnowiliśmy nasz tabor - wyjaśnił Mirosław Rybałtowski, dyrektor medyczny WSP w Białymstoku.

On także wręczył kluczyki i dokumenty wójtowi Arturowi Wierzbowskiemu.

- Pomysł powstał kilka miesięcy temu, podczas mojej rozmowy z wicemarszałkiem Markiem Olbrysiem. Chciałbym serdecznie podziękować całemu zarządowi województwa oraz obecnym tu dzisiaj osobom, że nasza prośba została przychylnie potraktowana. Wniosek składaliśmy z myślą przede wszystkim o dowożeniu osób starszych i niepełnosprawnych do punktów szczepień przeciw koronawirusowi w naszej gminie liczącej 11 tys. mieszkańców, ale pewnie znajdziemy też inne zastosowania, np. wspieranie działań Ochotniczych Straży Pożarnych - powiedział Artur Wierzbowski, wójt Piątnicy.

 

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piatniczak
Piatniczak 26.09.2021, 14:55
dobre posunięcie , teraz tylko odpowiednie wykorzystanie

Pozostałe