Podlaskiego Funduszu Rozwoju otworzył biuro w Zambrowie - [VIDEO]

  • 21.09.2021, 13:41 (aktualizacja 21.09.2021, 14:22)
  • Tylko dobre informacje
Podlaskiego Funduszu Rozwoju  otworzył biuro w Zambrowie - [VIDEO]
Małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), zwłaszcza z Zambrowa i regionu, łatwiej będą mogły pozyskać fundusze na rozwój. W mieście powstał oddział Podlaskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o. (PFR). W inauguracyjnym spotkaniu z mediami wzięli udział Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego i Bogusław Dębski, przewodniczący Sejmiku.

Artur Duda, prezes PFR, przypomniał, że instytucja działalność operacyjną rozpoczęła w lipcu 2020 roku dzięki decyzjom zarządu województwa podlaskiego  W unowocześnionej formule rozwija działalność istniejącego wcześniej przez kilkanaście lat Łomżyńskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych.        

- Dla rozwoju przedsiębiorczości jest niezwykle ważna bliskość i dostępność kredytów, także w mniejszych ośrodkach. Małe i średnie firmy często także potrzebują fachowego doradztwa  Cieszę się, że w subregionie łomżyńskim ta instytucja się sprawdza i pomaga biznesowi .Gratuluję i dziękuję. Myślę, że trzeba rekomendować przedsiębiorcom współpracę z zambrowskim oddziałem, który działać będzie pod kierunkiem Andrzeja Mioduszewskiego  - wicemarszałek Marek Olbryś.

 

 

Na jeszcze inny aspekt działalności PFR zwrócił z kolei uwagę przewodniczący Bogusław Dębski.  

- To ważne dla gospodarki uzupełnianie systemu bankowego. Atrakcyjne jest dlatego, że łatwiejsze są tu są wymogi wobec przedsiębiorców. Żałuję że Szpital w Zambrowie nie będzie mógł skorzystać jako podmiot samorządowy, czyli zaliczany do większych - z uśmiechem stwierdził Bogusław Dębski.

Prezes Artur Duda wskazał na główne zadanie PFR.

- Naszym celem jest przede wszystkim wzmocnienie atrakcyjności inwestycyjnej podmiotów z województwa podlaskiego poprzez ułatwianie im  dostępu do finansowania. Staramy się zapełnić lukę, jaka występuje w sektorze bankowym. Dzięki atrakcyjnemu oprocentowani i prostszym procedurom, nasza oferta okazuje się atrakcyjna. Od lipca 2020 roku udzieliliśmy już ponad 30 milionów złotych kredytów, a podobne instytucje działają w kilkunastu województwach  - poinformował Artur Duda.         

W jego opinii, utworzenie oddziału w Zambrowie miało głębokie uzasadnienie, ponieważ jest to ośrodek plasujący się zaraz za trzema największymi (Białystok, Łomża, Suwałki) pod względem wskaźników aktywności gospodarczej.

W spotkaniu wzięła udział grupa samorządowców z burmistrzem Zambrowa Kazimierzem Dąbrowskim oraz wójtami: Jarosławem Kosem z gminy Zambrów,  Sylwester Jaworowskim z Kołak Kościelnych i Jarosławem Cukiermanem z Szumowa.

- Gospodarka to system naczyń połączonych. Gdy prosperują małe i średnie przedsiębiorstwa, prosperują tez samorządy - dodał prezes Artur Duda.

Andrzej Mioduszewski zaprosił do kontaktów z zambrowskim oddziałem przedsiębiorców poszukujących możliwości sfinansowania inwestycji, zakupów nieruchomości, wsparcia eksportu czy innych potrzeb. Oddział mieści się w Zambrowie przy ul. Białostockiej 17.       

Tylko dobre informacje

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe