Jesień również może być atrakcyjna z Polskim Bonem Turystycznym [VIDEO]

  • 21.09.2021, 14:41 (aktualizacja 22.09.2021, 09:50)
  • Katarzyna Krupicka
Jesień również może być atrakcyjna z Polskim Bonem Turystycznym [VIDEO]
Do połowy września rodzice aktywowali blisko 3 miliony bonów turystycznych. Program PBT jest wsparciem dla rodzin z dziećmi oraz branży turystycznej. Wszystkich zarezerwowanych bonów przeznaczonych dla dzieci jest łącznie 4,3 mln.

Wielu Polaków zdecydowało się wypoczywać w kraju i zapłacić za usługi bonem turystycznym. W województwie podlaskim aktywowanych został 63 proc. bonów. W skali całego kraju to 70 proc.

Polski Bon Turystyczny jest formą pomocy dla polskich rodzin oraz branży turystycznej z powodu skutków epidemii COVID-19. Na jedno dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością – dodatkowy bon o  wartości również 500 zł. 

- Dzięki bonowi turystycznemu można opłacić m.in. pobyt dziecka w hotelu, pensjonacie lub sfinansować pobyt na koloniach. Do tej pory mieszkańcy naszego regionu wykorzystali w 100 proc. zaledwie niecałe 37 tys. ze  120 tys. przysługujących im bonów. Kwota zrealizowanych płatności wyniosła 44 mln zł. W całym kraju pomoc, która już trafiła do branży turystyczne to 1,8 mld zł- informuje Katarzyna Krupicka,  regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

 

W bazie podmiotów turystycznych przyjmujących płatności bonem znajduje się 28 tys. firm.

Bonem można płacić do końca marca 2022 r. - także za wyjazdy planowane po tym terminie, o ile płatność zostanie zrealizowana do 31 marca 2022 r.       

Możliwość wykorzystania Polskiego Bonu Turystycznego nie kończy się wraz z wakacjami. Nadal można z niego korzystać, płacąc za atrakcje i jednodniowe wycieczki – również te bez noclegu, pod warunkiem, że w pakiecie znajdują się 2 różne usługi. Mogą to być wycieczki szkolne, obozy, zielone szkoły czy turnusy rehabilitacyjne dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Katarzyna Krupicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe