Honorowa odznaka za odkrywanie świata, którego już nie ma - [VIDEO] 

  • 22.09.2021, 16:21 (aktualizacja 22.09.2021, 18:18)
  • Tylko dobre informacje
Honorowa odznaka za odkrywanie świata, którego już nie ma  - [VIDEO]
Małgorzata Krystyna Frąckiewicz otrzymała we wtorek 21 września w Łomży z rąk wicemarszałka Marka Olbrysia Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego. W uzasadnieniu decyzji zarządu województwa znalazło się sformułowanie o wybitnych osiągnięciach w dziedzinie kultury, a wicemarszałek jeszcze rozwinął to uzasadnienie.

Odznaka

- To wielki honor i niezmiernie miły dla mnie zaszczyt reprezentować w tej chwili zarząd województwa podlaskiego. Wręczyłem Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego pani Małgorzacie Frąckiewicz, która jest znakomitą badaczką  języka i historii, naukowcem Uniwersytetu w Białymstoku, a jednocześnie niezwykłą, barwną postacią życia naukowego Łomży i całego naszego województwa. Nieczęsto spotyka się osoby, które z takim zaangażowaniem i charyzmą spełniają się w pracy twórczej i w dodatku umieją porwać do działania innych. Jestem pod wrażeniem jej energii i zaangażowania – mówił wicemarszałek Marek Olbryś dołączając do odznaczenia bukiet kwiatów.

 

 

Małgorzata Frąckiewicz, która realizuje swoje pasje także w Łomżyńskim Towarzystwie Naukowym im. Wagów (ŁTN) oraz łomżyńskim oddziale Polskiego Towarzystwa Historycznego (PTH), z przejęciem dziękowała.

- Nie znamy się z panem wicemarszałkiem zbyt długo, ale cieszę się, że spotkałam człowieka, który tak rozumie i docenia innych. Liczymy na dalszą współpracę i potwierdzam, że w naszych wydarzeniach wydawniczych i innych będziemy z przyjemnością promować zaangażowanie Urzędu  Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego – mówiła Małgorzata Frąckiewicz.

Księgi

Spotkanie, podczas którego doszło do uhonorowania, poświęcone było promocji unikalnego przedsięwzięcia, jakiego podjęła się Małgorzata Frąckiewicz ze współpracownikami z ŁTN i PTH i przy finansowym wsparciu m. im. Urzędu Marszałkowskiego. Jest to tłumaczenie i wydawanie pierwszych w języku polskim „Ksiąg pamięci” powstających w środowiskach żydowskich miast i miasteczek historycznej Ziemi Łomżyńskiej. 

Tylko dobre informacje

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe