Mazowsze. Wiadomości z regionu - odc. 202 -[VIDEO]

  • 24.09.2021, 18:40 (aktualizacja 25.09.2021, 18:07)
  • Tylko dobre informacje Mazowsza
Mazowsze. Wiadomości z regionu - odc. 202 -[VIDEO]
Miniony tydzień na Mazowszu. Nowe urządzenie do tomografii komputerowej w sokołowskim szpitalu.  Energooszczędne szkoły i urząd gminy w Kowali. Blisko 500 tys. na inwestycje sportowe dla 3 warszawskich dzielnic. Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Innowacyjne szkoły i kreatywni nauczyciele poszukiwani! Spiszmy się jak na mieszkańców Mazowsza przystało. 

Nowe urządzenie do tomografii komputerowej w sokołowskim szpitalu  

Pierwszy z 9 tomografów komputerowych, zakupiony w ramach unijnego projektu realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego trafił do Samodzielnego Publicznego  Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sokołowie Podlaskim. Właśnie został oficjalnie otwarty. Modernizację przeszła także pracownia.

 Energooszczędne szkoły i urząd gminy w Kowali

Cztery budynki, w tym co ważne, trzy szkoły w gminie Kowala przejdą termomodernizację. Efekt: zmniejszenie kosztów związanych z ogrzewaniem i ich eksploatacją. Pomogą w tym środki europejskie w wysokości blisko 4 milionów złotych.

 Blisko 500 tys. na inwestycje sportowe dla 3 warszawskich dzielnic

Młodzi mieszkańcy Ursynowa, Mokotowa oraz Włoch już niebawem zyskają nowe przestrzenie zachęcające do aktywności fizycznej. Warszawskie dzielnice, które już niebawem rozwiną infrastrukturę sportową, właśnie otrzymały blisko 500 tysięcy złotych z Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej.

Trwa głosowanie w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

Od 20 września możecie Państwo głosować na najciekawsze projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Czasu jest coraz mniej dlatego warto oddać swój głos już teraz. Dlaczego? Ponieważ wszystko jest w Państwa rękach.

 Innowacyjne szkoły i kreatywni nauczyciele poszukiwani!

Nowatorskie podejście do nauczania, otwartość na zmieniający się świat czy udział uczniów w życiu społecznym i kulturalnym. Między innymi te kryteria będą decydować o przyznaniu nagród w V edycji konkursu „Edukreator na Mazowszu”. W ten sposób samorząd województwa mazowieckiego doceni nauczycieli oraz szkoły, które podążają za najnowszymi trendami edukacyjnymi i skutecznie motywują swoich uczniów do działania. Kandydatury można zgłaszać do 1 października.

 Spiszmy się jak na mieszkańców Mazowsza przystało 

To już ostatnie dni Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Jak dotąd obowiązek spisowy wypełniło ponad 70% mieszkańców województwa mazowieckiego. To sporo, ale do zakładanych 100% wciąż daleko. Dlatego wraz z marszałkiem województwa Adamem Struzikiem zachęcamy. Spiszmy się jak na mieszkańców Mazowsza przystało

Tylko dobre informacje Mazowsza

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe