Kronika Województwa Podlaskiego odc. 688 -[VIDEO]

  • 24.09.2021, 18:45 (aktualizacja 25.09.2021, 22:51)
  • Tylko dobre informacje z podlaskiego
Kronika Województwa Podlaskiego odc. 688 -[VIDEO]
Miniony tydzień w województwie podlaskim

Honorowa odznaka za odkrywanie świata, którego już nie ma 

W Hali  Kultury  w Łomży spotkali się miłośnicy  historii nie tylko ziemi Łomżyńskiej.  Za sprawą Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów w Łomży zaprezentowane zostały niedostępne do tej pory w języku polskim, pinkasy z Łomży, Stawisk, Zambrowa i Ciechanowca.

Spotkanie naukowców, badaczy i  miłośników historii okazało się doskonała okazją, by  dr Małgorzacie Frąckiewicz wręczyć Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego. W uzasadnieniu decyzji zarządu województwa znalazło się sformułowanie o wybitnych osiągnięciach w dziedzinie kultury, a  wicemarszałek jeszcze rozwinął to uzasadnienie.

Gmina Piątnica otrzymała ambulans

Nie jest nowy, ale jeszcze dobrych parę lat może służyć ochronie zdrowia. Gmina Piątnica jest pierwszą w województwie, która otrzymała używany ambulans od Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku i będzie wykorzystywać go na potrzeby mieszkańców. W przekazaniu pojazdu Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego reprezentowała Monika Anna Borkowska, zastępca dyrektora Departamentu Zdrowia UMWP.

Ambulans przywieźli do Piątnicy przedstawiciele białostockiej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, dyrektorzy Izabela Kalicka i Mirosław Rybałtowski.

Dożynki Prezydenckie 2021 - najładniejszy wieniec z Podlaskiego

Tegoroczne Dożynki Prezydenckie w Warszawie to wielki sukces Podlaskiego. Wieniec z naszego regionu został uznany za najładniejszy spośród 16 innych prezentujących poszczególne województwa. Po sobotniej konkurencji, w niedzielę, 19 września, przed Pałacem Prezydenckim odbyły się uroczystości dożynkowe z udziałem pary prezydenckiej. Uczestniczyli w nich Wicemarszałkowie Województwa Podlaskiego: Stanisław Derehajło i Marek Olbryś. 

Dożynki Prezydenckie zorganizowane zostały już po raz dziewiętnasty. Po raz pierwszy odbyły się w Spale w 1927 r. za prezydentury Ignacego Mościckiego. Z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju wydarzenie po raz drugi odbyło się na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Ceremoniał Dożynkowy prowadził Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego.

Oddział Podlaskiego Funduszu Rozwoju powstał w Zambrowie

Małe i średnie przedsiębiorstwa, zwłaszcza z Zambrowa i regionu, łatwiej będą mogły pozyskać fundusze na rozwój. W mieście powstał oddział Podlaskiego Funduszu Rozwoju sp. z o.o.  Artur Duda, prezes PFR, przypomniał, że instytucja działalność operacyjną rozpoczęła w lipcu 2020 roku dzięki decyzjom zarządu województwa podlaskiego.  W unowocześnionej formule rozwija działalność istniejącego wcześniej przez kilkanaście lat Łomżyńskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych. 

W inauguracyjnym spotkaniu z mediami wzięli udział Marek Olbryś, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego i Bogusław Dębski, przewodniczący Sejmiku.

Tylko dobre informacje z podlaskiego

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe