piątek, 19 kwietnia 2024 13:26

Dobra forma Ewy Jagielskiej [FOTO]

Wysoką formę utrzymuje Ewa Jagielska, która zwyciężyła w czwartych zawodach z rzędu. - Nasza zawodniczka tym razem nie dała szans rywalkom na 5 km podczas Biegu New Balance, który został rozegrany przy okazji Maratonu Warszawskiego. Ewa uzyskała czas 17.27sek. i wyprzedziła drugą zawodniczkę o 45 sekund - informuje Andrzej Korytkowski, prezes i szkoleniowiec klubu Prefbet-Sonarol. - Tym bardziej cieszy wygrana i uzyskany czas bo nasza biegaczka jest w mocnym treningu do półmaratonu, który zamierza pobiec już niebawem - dodaje.

Po raz kolejny z dobrej strony pokazał się Mateusz Niemczyk, który zajął drugie miejsce w biegu ulicznym na 15 km ( 48,26) w biegu o puchar wójta gminy Zblewo.

Podczas Mistrzostw Polski U16 w Karpaczu Bartosz Rogiński w biegu na 100 m uzyskał czas 11,77 sek. co pozwoliło na zajęcie 18. lokaty, natomiast w biegu na 300 m uzyskał rekord życiowy 37,19 co dało 12. miejsce w Polsce.

- Tym razem Iwona Bernardelli nie zaliczy swego startu do udanych, ponieważ podczas Maratonu w Berlinie wskutek ubiegłotygodniowej choroby na 14. kilometrze straciła przytomność i trafiła do szpitala. Na szczęście badania nie wykazały nic poważnego, a zalecenie w pełni wyleczenia przeziębienia oraz kilkudniowy odpoczynek powinny postawić naszą olimpijkę na nogi - relacjonuje Andrzej Korytkowski.