Mazowsze. Wiadomości z regionu - odc. 203 [VIDEO]

  • 01.10.2021, 17:21
  • www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku
Mazowsze. Wiadomości z regionu - odc. 203 [VIDEO]
Miniony tydzień na Mazowszu.

Nowa karetka do ratowania życia noworodków już w Warszawskim Meditransie 

To najnowocześniejsza tego typu karetka w Polsce i jedna z najnowocześniejszych w Europie. A mowa o ambulansie neonatologicznym do transportu wcześniaków i noworodków, który właśnie trafił do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego ,,Meditrans” w Warszawie. Kosztował milion 100 tysięcy złotych. Zapłaciły za niego dwa samorządy. Samorząd Województwa Mazowieckiego i Miasto Stołeczne Warszawa. Karetka zastąpi stary, 10 – letni pojazd. 

 

Mazowsze na ostatniej prostej wydatkowania funduszy z Unii Europejskiej 

Mazowsze jest na ostatnim etapie wydatkowania funduszy z Unii Europejskiej. Do tej pory udało się zaangażować już 93 procent środków. Właściwie nie ma subregionu, w którym wsparcie to nie przekładało by się na szereg zrealizowanych projektów ekologicznych, edukacyjnych czy chociażby w zakresie rozwoju przedsiębiorczości, innowacyjności czy systemu transportowego. 

 

 

Na ratunek zabytkom z subregionu siedleckiego

Prace remontowo-konserwatorskie w kaplicy Ogińskich,  kolejny etap remontu sali Podlasie w Siedlcach czy remont poczty w Kałuszynie i piwnicy w zespole parkowo-pałacowym w Mościbrodach. To tylko niektóre z zadań, jakie zostaną zrealizowane dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Na ratowanie 28 zabytków w subregionie siedleckim przeznaczył on 2,5 miliona złotych. 

 

Samorząd Mazowsza nagrodził Muzea 

Różnorodność i nieszablonowość zgłoszonych projektów była imponująca. O tytuł najciekawszej wystawy, najlepszego projektu otwartego, edukacyjnego, projektu w kategorii „Muzea w sieci” i  wydawnictwa, ubiegało się 130 zdarzeń muzealnych z całego Mazowsza. Jesteście Państwo ciekawi, które z nich otrzymały nagrody, a zatem wspólnie poznajmy tegorocznych laureatów 15 już edycji konkursu ,,Mazowieckie Zdarzenia Muzewalne – Wierzba”. 

www.narew.info| Sprawdź nasz profil na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe